Голос-Інфо

A+ A A-

Клей, що затягує рану за 60 секунд

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

MeTro — це гідрогель, який поєднує в собі тропоеластин (природний мономер, із якого при полімеризації утворюється еластин, білок сполучної тканини) та світлочутливі молекули, які дозволяють матеріалу укріпляти за 60 секунд під впливом ультрафіолетового випромінювання.

УФ-випромінювання допомагає матеріалу сформувати міцні зв’язки зі структурами на поверхні тканини, яка при цьому залишається еластичною. Він може застосовуватися для затягування ран на шкірі та на внутрішніх органах. Зокрема, за словами вчених, гель здатен «запечатувати» рани на органах, що постійно розширюються та стискаються (наприклад, на серце і легенів).
Однак поки розробка була протестована лише на тваринах: так, гель успішно «запечатував» рани на артеріях і легких гризунів, а також на легенях свиней. До складу клею також входить фермент, що розкладається з часом, який дозволяє «налаштувати» тривалість його роботи: так, він може утримуватися від кількох годин до кількох місяців, залежно від того, скільки часу потрібно для загоєння рани. За словами науковців, у найближчому майбутньому вони готові протестувати гель на людях. У розробці брали участь фахівці з Північно-Східного університету (Бостон), Гарвардського університету (Кембридж) і Сіднейського університету (Сідней).

Джерело: meest-online.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.