Голос-Інфо

A+ A A-

10 божевільних міфів про наше тіло, які були спростовані наукою

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Багато хто з нас продовжує вірити в міфи, що розповідали нам наші матері, передає Ukr.Media. Наприклад, що сережки у вухах після проколу треба неодмінно прокручувати. Але це настільки дике марення, яке хіба що може призвести до вельми неприємних наслідків. Але найцікавіше, що люди продовжують вірити у ці міфи, навіть після того, як вони були спростовані наукою. Не робіть так.

Гоління волосся на тілі змушує його швидше рости

Це жахливо потворний міф, що полягає в тому, що якщо ви голите волосся, то воно буде рости товще і жорсткіше.

Ще в 1928 році вчені довели, що гоління ніяким чином не впливає на волосся, бо кожен раз при цьому спрацьовує один і той же механізм.

По всій видимості міф зародився з-за того, що після самого першого гоління ваше перше ріденьке волоссячко змінюється дорослою сформованою шерстистостю.

Якщо пописяти на місце, куди вжалила медуза, то можна позбавитися від болю

Можливо це спрацює в якому-небудь фільмі, але тільки не в реальному житті.

Насправді, щоб зняти ефект опіку треба промити рану оцтом. Якщо під рукою немає оцту, то підійде звичайна солона вода.

Насправді сеча може тільки погіршити ситуацію і людині стане ще болючіше.

Можна захворіти замерзнувши або промокнувши на вулиці

Ви можете повернутися до своєї мами, і сказати, що коли вона змушувала вас надягати громіздку куртку на вулицю, мотивуючи це тим, що ви простудитесь, то вона була неправа.

Марк Льойнер і доктор Біллі Голдберг, автори книги «Чому у чоловіків є соски?» пояснили: "Холодна та волога погода не викликають застуду... Застуда викликається вірусом. Ці віруси всюди, і їх дуже складно уникнути."

Переохолодження може знижувати захисні функції вашого організму, і тоді вірусам простіше здолати вас, але сам холод ніяк не може викликати хворобу.

Так чому ж люди більше хворіють в холодну пору року (навіть одягаючись тепло)? Та тому, що вони більше часу проводять в закритих приміщеннях, опиняючись під замком з великою кількістю людей, які самі є ідеальними переносниками вірусів.

Голова гарячіше інших частин тіла

Це не зовсім так.

Недавні дослідження показали, що голова не виділяє більше тепла, ніж інша частина вашого тіла. Тому можете носити капелюх якщо вам подобається, або якщо вона просто чудова, але в будь-якому випадку вона не зможе утримати тепло у вашому тілі краще, ніж одяг на інших ваших кінцівках.

Можна знизити ефект від укусу змії, відсмоктавши отруту з рани

Ніколи не робіть цього, бо як додаток до отрути ви можете занести в рану інфекцію з свого рота. Бо рот просто кишить різними бактеріями, які ніколи не повинні потрапляти в рану чужої людини.

Замість цього Червоний Хрест рекомендує промити рану милом і нанести пов'язку. Також дуже важливо знерухомити кінцівку і бажано тримати її вище серця. І останнє найголовніше — викликати медичну допомогу.

Обездвиживши кінцівку зменшити приплив крові до місця укусу, що повинно уповільнити дію отрути.

Небезпечно будити сновид

Ваш друг дійсно може здивуватися, коли ви розбудіть його в стоячому положенні, але це не означає, що це небезпечно.

Насправді набагато небезпечніше, якщо ви не розбудіть його. Хто знає що з ним може статися в такому стані.

Ваші відбитки пальців унікальні

У 1888 лікар Генрі Фолдс написав статтю, в якій говорилося, що відбитки пальців кожної людини на 100 відсотків унікальні.

І, хоча відбитки пальців до цих пір використовуються в якості доказів у кримінальних розслідуваннях, у нас фактично немає способу довести, що кожен відбиток не схожий на відбиток іншої людини. Це просто неможливо.

В історії американської правової системи існує 22 відомих випадку помилок з відбитками пальців. Тобто в тюрми саджали зовсім не тих людей.

Здатність всіляко згинати язик передається генетично

У 1940 році генетик стверджував, що здатність згинати мова визначається генетикою. Через всього лише 12 років ця теорія була спростована іншим більш розумним генетиком.

Для експерименту генетик взяв 33 пари ідентичних близнюків. Серед семи пар був один близнюк, який міг згинати мову і один, який не міг, хоча їх гени були ідентичними.

Здатність згинати мова залежить не від генів, а від форми самої мови, якщо мова тонкий і досить довгий, то вам пощастило. А вже передасться вам ця особливість від ваших батьків чи ні, то це вже як пощастить.

У нас є тільки 5 почуттів

Та ні, шосте з них не здатність бачити мертвих людей. Вчені вважають, що люди мають від 22 до 33 почуттів, деякі з яких включають почуття рівноваги, відчуття температури, відчуття болю та відчуття спраги.

Вашому тілу потрібно 7 років, щоб перетравити жувальну гумку, яку проковтнув 

Жуйка може бути і неперетравлена, але це зовсім не означає, що вона не може просто взяти і пройти через ваш шлунково-кишковий тракт. Тому міф про те, що вашому шлунку потрібно 7 років, щоб переварити жуйку — маячня.

Людське тіло в змозі пропустити через шлунково-кишковий тракт предмет розміром приблизно з 5-копійочну монету. Тому якщо ви не нажевали у роті одночасно 10 жуйок і не випадково проковтнули цю величезну масу, то вам не з-за чого переживати.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.