Голос-Інфо

A+ A A-

Психотерапевт пояснює, що турбує дітей в різному віці

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Не тільки дорослі борються зі страхами і тривогами — від цього страждають і діти. Лікарі кажуть, що проблеми дітей, як правило, залежать від їх віку та етапу розвитку, передає Ukr.Media.

Чому діти турбуються?

Будь-який батько може підтвердити, що діти відрізняються темпераментом. Деякі діти більш розслаблені, а інші неспокійні; одні кричать, а інші — ні. Але вони всі з-за чогось переживають.

Тривога стає проблемою, якщо вона заважає когнітивному, емоційному чи соціальному розвитку дитини.

Подумайте про це, чому діти турбуються? Це найпростіший час в житті, вірно? Це все пов'язано з мозком.

Діти тільки починають пізнавати цей світ — оточуючих, місця і речі. На них звалюється занадто багато інформації і вони можуть турбуватися з приводу того, що не розуміють багатьох речей.

Коротше кажучи, страх перед невідомим — природна частина дорослішання. Він міцно пов'язаний з примітивною частиною мозку. Крім того, мозок росте швидше всього з 0 до 6 років, що є подвійним приводом для занепокоєння.

Про що діти турбуються?

Дитина не виражає думки й почуття до трьох років. Зазвичай, тільки у віці 8 років діти можуть зробити це правильно.

Важлива примітка. Якщо ви підозрюєте, що занепокоєння вашої дитини може заважати її когнітивному, емоційному чи соціальному розвитку — зверніться за порадою до дитячого психолога або терапевта.

Давайте розглянемо приводи для занепокоєння дітей різних вікових груп.

Немовлята від 0 до 2 років

Віддалятися від своїх батьків

Справа в тому, що до 8-10 місяців немовлята вважають, що те, що тимчасово зникло, пішло назавжди. Наприклад, коли ви виходите з кімнати, ваша дитина думає, що ви пішли назавжди! Потім вони розуміють, що ви десь є і починають відчувати страх розлуки. Зрештою, вони вас люблять!

Голосні звуки

Мозок дитини дуже чутливий до інформаційного (і сенсорного) перевантаження. Гучний шум викликає тривогу.

Контроль своєї «локації»

Коли ваш малюк починає робити перші кроки (прекрасна річ!), він починає отримувати прекрасне почуття незалежності! Вони відчувають зростаючу потребу в контролі над своїм місцем розташування. Все, що здається поза їх контролем (скажімо, гудок машини або вибух грому) може здатися страшним.

Дошкільний вік від 3 до 5 років

Боязнь темряви / самотності вночі

Дітям дошкільного віку важко відокремлювати фантазію від реальності (ви бачите всі ці костюми Бетмена і Супермена?) У будь-якому випадку, якщо дитина пов'язує темряву з чимось страшним, вона, швидше за все, прийде до вас вночі.

Люди в костюмі (Санта, Фіксики і т. д.)

Діти не люблять незнайомих. Велика людина в червоному костюмі, з густою білою бородою і дивним червоним капелюхом не буде вражати їх. Насправді їм, ймовірно, не сподобається ... взагалі.

Шкільний вік від 6 до 11 років

Один вдома

Діти все ще сумніваються в своїй здатності справлятися в цьому непевному світі без мами.

Бути відкинутим

Діти починають розуміти, що навколо них великий світ — і вони хвилюються. Тому вони бояться бути відкинутими цим великим світом, адже ми всі — соціальні тварини.

Щось погане з тими, кого вони люблять

Діти починають розуміти, що смерть неминуча. Таким чином, вони можуть почати думати про щось серйозне, що може статися з кимось або чимось (наприклад, домашнім тваринам), що вони люблять.

Підліток від 12 років і старше:

Їх образ

Отроцтво — це коли ми починаємо ставити питання «Хто я, і що я тут роблю?» У цьому віці діти починають повністю усвідомлювати важливість соціальних взаємодій.

Їх оцінки

Підлітки починають розуміти наслідки невдачі і це може лякати. Діти, орієнтовані на досягнення результатів, особливо нервують після поганого іспиту.

Відкритися вам

Як вже згадувалося, підлітки розуміють важливість деякої незалежності. Об'єднайте це знання з тим фактом, що підлітковий вік може бути абсолютно невблаганним (спасибі, гормони!).

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.