Голос-Інфо

Інтернет-радіо

A+ A A-

Де можна отримати безкоштовні ліки

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Більше тисячі препаратів від найбільш поширених хвороб є в стаціонарах.

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, де можна отримати ліки, придбані за державні кошти. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

«Держава ці ліки закуповує за кошти платників податків. Отже, ви вже за них заплатили, і ніхто не має права вимагати з вас гроші за ці ліки! Крім того, діють державні програми, які допомагають громадянам отримувати ліки більш доступно», – повідомила Супрун.

У медустановах

Близько 500 різних препаратів і 700 медвиробів.

Згідно діагнозу і призначення лікаря їх можна отримати безкоштовно. За кошти держбюджету закуповують ліки міжнародні організації для України, а потім ці препарати і вироби розвозяться в лікарні по областях країни.

Це стенти, онкопрепарати, ліки проти гепатиту, онкореагенти, ліки для трансплантації та препарати з багатьох інших програм.

Більше тисячі препаратів від найбільш поширених хвороб можна отримати, приходячи лікування в стаціонарі. В цьому році лікарні першою чергою повинні закуповувати лікарські засоби з Національного переліку, куди увійшли 427 безпечних і реально працюючих діючих речовин.

Ці діючі речовини входять до більш 1000 різних препаратів від найбільш поширених хвороб. Ліки з Нацперечня закуповуються кожною медустановою самостійно за рахунок державного і місцевих бюджетів. За їх наявність у медустановах відповідає місцева влада.

Вакцини

Вакцинація згідно календаря профілактичних щеплень – безкоштовна. Щеплення можна зробити в сімейного лікаря або педіатра.

Тести, аналізи і дослідження в рамках гарантованого пакету первинної медичної допомоги

Крім безкоштовного обслуговування у сімейного лікаря, терапевта або педіатра можна зробити безкоштовно швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити та деякі аналізи, як загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин.

В аптеках

Ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми і діабету 2-го типу.

Препарати цих хвороб можна отримати за урядовою програмою «Доступні ліки». Рецепт на них видасть сімейний лікар, а отримати ліки можна у кожній третій аптеці України – безкоштовно або за невелику доплату.

Препарати інсуліну

Рецепти на ці препарати потрібно взяти у ендокринолога за місцем проживання. Про аптеки, в яких можна отримати інсуліни за рецептом, слід дізнатися в медустанові або в обласних департаментах.

«Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі – напишіть заяву на ім'я головного лікаря медичного закладу або в місцеве управління / департамент охорони здоров'я. У заяві вкажіть діагноз з результатами аналізів або діагностики для підтвердження і необхідний препарат», – пояснила Супрун.


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.