Голос-Інфо

Інтернет-радіо

A+ A A-

Поради психолога: як підвищити дитячу самооцінку і виховати впевнену у собі людину

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Психолог Лариса Мілова розповідає з чого починати.

Терпіння

Першим кроком буде запастися терпінням - справа ця непроста, краще йти маленькими кроками, розуміючи, що ми робимо і навіщо. Важливий показник тут - вік дитини: чим він менший, тим швидше можна все виправити. Чим старша людина, тим більше запасаємося терпінням і валер'янкою.

Аналіз

Проаналізувати своє ставлення до дитини. Які вимоги та очікування по відношенню до нього вже існують. Задайте собі питання: як вони сформувалися, і чи не транслюєте ви вимоги ваших батьків до вас в дитинстві (може, ви просто відтворюйте батьківську модель?). Якщо ви не можете знайти вад в своєму вихованні, а дитина вразлива в зоні оцінки себе - бігом на консультацію до психолога. Спеціаліст побуде вашим дзеркалом і допоможе розібратися в проблемі.

Екологічність

Оздоровити, наскільки це можливо, атмосферу в сім'ї, щоб вона стала спокійною. Повага дорослих один до одного в сім'ї - запорука самоповаги дітей.

Акцент на хорошому

Вчіться помічати у своїй дитині гарне. Промовляти вголос це можна час від часу, а ось помічати самому - найголовніше. Перестаньте критикувати і взагалі слідкуйте за своїми словами при спілкуванні з дитиною.

Крім того, корисно вчити дитину саму помічати хороші моменти в житті - позитивний погляд на життя сильно впливає і на самопочуття і на настрій.

На допомогу є маса ігор та вправ:

  • можна гуляти по вулиці і помічати гарні моменти і деталі по черзі;
  • в кінці дня «збирати» хороші моменти, які були;
  • завести велику банку, куди складати маленькі записки, коли відбувається щось хороше (похід в кіно, успіх в школі, відмінна гра), перечитувати їх час від часу, особливо в періоди емоційного занепаду.

Розвиток сильних сторін особистості

Допомогти дитині підвищити свої реальні можливості. Не орієнтувати його на те, щоб він був кращий за всіх, а подбати про те, щоб він щось вмів робити добре, і самому цінувати те, що він вміє. Це не обов'язково успіхи з математики та української мови. Це цілком може бути гарне вміння вишивати хрестиком або плавання.

Давати дитині свободу вибору

Не нав'язувати свої рішення ні у виборі одягу, ні у виборі їжі і всього іншого. Навіть якщо дитина не звикла це робити і чекає вашої допомоги, просто дайте йому більше часу, він зможе визначитися. Це не про вседозволеність, а про право голосу.

Соціалізація

Поставтеся уважно до того, щоб ваша дитина уміла добре спілкуватися. Здатність спілкуватися - це навик. Значить, його можна формувати і тренувати. На допомогу вам будуть різні книги, ігри та вправи, казкотерапія.

Робота з кордонами

Навчіть дитину говорити «ні» і відстоювати свої кордони. Не виходить самостійно - є хороші фахівці, які вміють це робити професійно.

Самостійність

Давайте дитині можливість справлятися з різними завданнями самостійно. Не кидайтеся на допомогу на «першу вимогу». Взагалі акуратніше з цією самою допомогою. Якщо її багато, дитина виростає з відчуттям власної безпорадності. Відзначайте його досягнення і старання - це підтримує.

Навчіться миритися

Якщо дитина з характером і здібностями не такими, як ви намалювали ще до його народження, задайте собі питання: ви хочете виростити його успішним або щасливим і здоровим?

Навчіться миритися взагалі з наслідками наявності дитини у вашому житті - швидше за все, у вас буде більше хаосу і прибирання по будинку, менше часу і емоційних сил. Заспокоюйте себе тим, що такий настрій відвідує не кожен день, а діти виростають.

Увага на себе

Уважно подивіться на себе - а що у вас з самооцінкою? Тут, як і у всіх інших випадках, працює правило: хочеш допомогти іншому - почни з себе.

Якщо виникають труднощі з прищепленням самостійності самостійно, зверніться до психолога.

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.