Голос-Інфо

A+ A A-

Горлівку після «перемир’я» обстрілювали російські солдати, – житель міста

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Горлівка дуже швидко стає руїною. Після перемир’я, підписаного в «мінському форматі», від мого міста залишаться одні руїни. Такого не було навіть у липні-серпні, коли Збройні сили України штурмували Горлівку, а в місті всім заправляв російський ГРУшник Безлер.

 

Пише мжитель Горлівки Микола Миколаєнко у рубриці «Листи з окупованого Донбасу».

Із вечора 11 лютого інтенсивність обстрілів міста різко збільшилась. І в основному, вогонь надходив не від української армії, а від місцевих «захисників».

Зателефонував мій товариш по школі і розповів: «Я знаю про факти оплати розрахунками за проведену «операцію» мінометникам, наймерзенніше, що в розрахунках присутні місцеві колоради. Про це можна почути вже навіть у чергах. Залпи по місту здійснюють як із «Градів», так і з мінометів... Спочатку приїздить вантажівка з мінометом і декілька хвилин стріляє в різні боки. Від’їздить. За тим лунає так звана «отвєтка», яку імітує «Град», обов’язково по житлових будинках. Буває, що подібне витворяють і з 82-міліметровим касетним мінометом 2Б9 «Васильок»... Вартість обстрілу стартувала від 3 тисяч гривень на розрахунок, по штуці на «продану душу»... Знаємо, що наказ йшов від «Боцмана». Говорять, що він офіцер ГРУ Росії. А далі тарифи зростали, як і запити. Що характерно після обстрілу – відразу за декілька хвилин з’являлось російське телебачення. Їм потрібна картинка з жертвами...».

Від себе скажу, що йде «хвиля» повідомлень про те, що обстріл Горлівки, 12-13 лютого, був здійснений саме росіянами. Хоча про провокацію свідчать дані місцевих, що бачили в Горлівці військових із українською символікою під охороною росіян. Але не полонених, бо мали зброю!

Ще 12 лютого явно готувалася провокація. На жаль, з містом лише частково проривається зв’язок «Лайф», тому з’ясувати всю картину достовірно не вдається. Мій товариш, наприклад, стверджує, що 12 лютого в Калинівці били по орієнтирах – сигнальних ракетах із терикону шахти Калініна, били по мирних жителях навколишніх будинків.

«Нерви на межі, страшно лягати спати... А 13 лютого було дуже точне попадання в тій же Калинівці, район 62-ї школи – автошкола ДОСААФ, бокси, є жертви, зв’язку немає... Люди моляться в підвалах: «Боже, спаси і збережи нас!». Навіть ті, хто був переконаний, що обстрілюють Горлівку тільки ВСУ, прозріли, прозріли і місцеві «деенерівці»! У всіх районах були помічені мобільні групи на «уралах», «зілах», «газелях» із встановленими в кузовах мінометами. Під’їдуть, зупиняться, підготувалися, і відразу ж залп. Не встигло відгриміти, як вони зібралися і вже змилися. Зрозуміти їхні дії просто не можливо.

На Аксьонівці люди навіть почули переговори по рації. Якщо коротко, то відстрілявшись, командир доповідав комусь про те, що він з групою успішно відстрілявся, потім довго пояснював, звідки й куди він стріляв і куди повинна прилетіти «отвєтка». Він навіть не зважав на людей, що були поруч і чули перемовини. В кінці вирішили, що треба бити по напрямку 5-го кварталу...».

Тим часом такі засвітки бувають рідко, бо народ виходити на вулицю боїться, тому загальної інформації про картину руйнувань у місті поки немає. Як і про реальну кількість жертв. До речі, людей із Вуглегірська вивезли в Горлівку під нові обстріли. Мабуть, знову для картинки росіянам на телебачення.

А тим часом новини просто вражають. 13 лютого при артилерійському обстрілі Горлівки загинув співробітник Богоявленського кафедрального собору Сергій Лученко. В той день дуже постраждав центр, упало в район «Амстор-Фуршет». Два попадання в будівлю «Нової Січі», житловий будинок, кафе, і так далі.

У місцевих у той день було відчуття, що квартал хочуть зрівняти з землею. Життя висить на волосині і все залежить від випадку. Частина ховаються в під’їздах, хто залишився в квартирах, хто в підвалах. Місію ОБСЄ жодного разу не бачили в Горлівці. Після так званих «обстрілів ЗСУ», жодного разу не проведено розслідування з належним підходом і залученням незалежних експертів, немає офіційних комісій, заяв, висновків. Зате зафіксовані групи «журналістів» російських каналів, що з’являються протягом кількох хвилин у зоні обстрілу. Але про це я вже писав.

Знаєте, що головне для горлівчан сьогодні? Головне завдання – знайти поліетиленову плівку, щоб «закрити вікна», оскільки немає скла і не буде. А те, що ще є, коштує дорого. Холод, хвороби. Медикаментів немає з осені. Всі кажуть, що слава Богу, легко відбулися, живі, здорові, ну а щодо розбитих вікон – дай Бог, це буде найбільша жертва війні. Тим часом, почались перебої з водою. Воду набирають, цівка вже ледве-ледве витікає з крана. Світло є поки що, але не скрізь. Магазини запрацювали, та в очах людей тваринний страх.

Говорив зі знайомим медиком, то він не приховував дійсний стан речей. Психози, неврози, неврастенії – словом, всі хворобі від нервів. Все це косить людей гірше за грип.

Сергій Іванович, нарколог (ім’я та по батькові змінено, – авт.) каже: «Зір, слух, нюх пропадають, добре, поки на час, а що буде з цими дітьми, людьми через роки... Відмовляють руки, ноги, «вимикається» мозок. Ліків немає, психологи не займаються, новини вбивають, вбивають так само, як і снаряди. Чим знімати стрес і стан постійної присутності страху і тривоги? Люди п’ють по-чорному, не просихаючи. Запій став звичною справою. Отруюються дуже часто неякісним алкоголем. Самогонка – основа життєдіяльності. П’ють навіть ті, хто раніше жодного разу за життя й не пробував. Особливо підлітки та жінки. Горлівка стає одним великим наркологічним диспансером…».

 

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.