Голос-Інфо

A+ A A-

Як українці навчились виготовляти бронебійні набої, але не можуть їх використовувати (ВІДЕО)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Чи можливо пробити броню товщиною 20 з половиною міліметрів однією кулею? Одразу напрошується думка, що ні. Адже таким захистом володіють БТР й смішно протистояти їм звичайною гвинтівкою. Втім у нас дещо застаріле уявлення про можливості сучасних набоїв, що й підтвердили випробування на полігоні у Житомирській області.

 

Набої від компанії Stiletto здатні зробити решето з бронежилетів 6 ступеня захисту та усіх броньованих машин, які залучені у військах так званих "ЛДНР", в тому числі російських "Тигрів".

Втім є дві новини. Хороша і не дуже. Хороша – це повністю українська розробка. Погана – якраз в українських військових таких патронів немає. Як все починалось?

У 2000 році українські зброярі звернулись до конструкторського бюро "Південне" – космічної колиски усього радянського союзу. Їхні спеціалісти розробили програму, яка математично розраховувала зовнішню і внутрішню геометрію кулі, залежно від поставлених цілей.

Далі трохи фізики: матеріал для куль команда виготовляє не із готових сплавів, а з порошку. Останній спресовують або ж спікають. Така методика дозволяє розміщувати центр тяжіння симетрично до вісі кулі, що відповідно мінімізовує відхилення від траєкторії.

І на останок – хімія: сердечник для снайперських бронебійних куль виробляється зі сплаву вольфраму і карбід вольфраму, що власне й посилює бронебійну силу.

За словами українців – вони довго пропонували свої розробки луганському заводу, єдиному в Україні, що виробляв патрони. Отримавши відмову, звернулись у 2012 до російського заводу у "Барнаулі". Умови були прості. Росіяни надають своє обладнання і потужності для експериментального виробництва, а українці за свій рахунок проводять усі випробування.

Свої напрацювання команда забрала, втім, частина конструкторських і технологічних новацій таки залишилась у сусідів. А вже згодом події у Донбасі 2014 року продемонструють, що сепаратисти володіють бронебійними кулями з покращеними характеристиками, саме такими, які впроваджувала Stiletto.

Аби полегшити ведення бізнесу, українці відкрили своє представництво у Британії, тож юридично Stiletto тепер – британсько-українське підприємство. А щоб закріпити авторство розробки, у 2015 українці отримали міжнародний патент. Зараз компанія володіє усією документацією та матрицями, аби виробляти набої в калібрі від 5 до 14 мм. При чому в габаритах як радянських, так і натівських боєприпасів.

Джерело 24 канал

 

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.