Голос-Інфо

A+ A A-

Коли оцифрують гривню, як це працює і чи варто побоюватися нововведень

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Нацбанку заговорили про впровадження національної електронної валюти – е-гривні, передає Ukr.Media.

Терміни – до 2020 року. "Як це працює і чи варто побоюватися нововведення.

Дешево і безпечно

Е-гроші – це цифрові записи на електронному носії (комп'ютери, сервери блокчейна або карти з мікропроцесорами), якими розраховуються за товари і послуги. Їх випускають банки, які в майбутньому повинні обмінювати таку валюту на звичайні гроші – як готівку, так і безготівкові. Е-гроші обертаються в особливій платіжній системі – блокчейні.

Щоб не носити з собою комп'ютер, можна скористатися карткою з мікропроцесором. Вони схожі на звичайні кредитки, але якщо кредитки просто дають доступ до банківського рахунку, то на картах з чіпами вже є грошовий файл на суму, зараховану до цього через банк.

Біткоін: валюта майбутнього чи "МММ" XXI століття в світовому масштабі

На відміну від банківських операцій, перерахування е-грошей здійснюються набагато швидше і коштують в рази дешевше через відсутність комісій. І безпечніше – технологію блокчейн наразі неможливо зламати. При цьому ризиків інфляції немає.

"Банк не видає більше е-грошей, ніж отримав від клієнтів у звичайній валюті, тому грошей в обігу не стає більше і інфляція не зростає", – пояснив аналітик "Forex club в Україні" Андрій Шевчишин.

Фактично в е-гроші переводитимуться готівкова і безготівкова гривня без додаткових емісій НБУ.

Вже розробляють

У Нацбанку давно збираються зменшити обсяг готівки, оскільки її дорого випускати і обслуговувати. Це підштовхнуло НБУ внести до планів до 2020 року запровадження в обіг е-гривні. Наприкінці минулого року Нацбанк разом з фахівцями з блокчейн-технологій запустили проект, щоб з'ясувати можливості банку створити, запустити і налагодити роботу електронної нацвалюти.

"Сьогодні ми посилили нашу команду фахівцями світового класу і вважаємо, що проект отримає подальший розвиток найближчими місяцями", – розповіли в прес-службі відомства і додали, що НБУ проводив опитування серед українських комерційних банків, щоб зрозуміти їх готовність підтримати оборот електронної гривні і її конвертацію в паперові гроші. "Майбутня е-гривня буде доступною 24 години на добу 7 днів на тиждень і буде дуже простою у використанні", – підкреслили в прес-службі.

"Введуть не скоро"

Експерти вважають, що цифрові гроші в Україні з'являться не скоро.

"Технологічно це можна зробити в дуже короткий термін, наприклад за місяць. Всі програмні коди для цього вже описані і є у відкритому доступі – на їх основі легко можна зробити щось своє, – поділився думкою Андрій Шевчишин. – Але на вирішення всіх організаційних і інфраструктурних питань, пов'язаних із запуском такої валюти, на введення її до правового поля держави можуть знадобитися роки".

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.