Голос-Інфо

A+ A A-

Експерт спрогнозував цьогорічну поведінку цін на алкоголь

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Протягом 2018 року в Україні не відбудеться значного підвищенняцін на алкоголь. Таку думку в ефірі програми "Перші про головне.Коментарі" висловив генеральний директор Української асоціаціїпостачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“У Верховні Раді зрозуміли, що підвищуючи податок на алкоголь, ми лише заганятимемо у глухий кут як горілчану сферу, так і виробників вина. Тому й алкоголь питимемо за тією ж ціною, що й у 2017-му”, - сказав О.Дорошенко.

Експерт зауважив, що підписавши асоціацію із ЄС, Україна змушена рухатися до європейської моделі - із більш доступними цінами на молоко чи м'ясо, дорогим алкоголем та дуже дорогими тютюновими виробами.

“До 2025 року вартість тютюнових виробів буде уже такою, як і там. До того часу, на сьогоднішні ціни, зв'язування сигарет коштуватиме понад 70 гривень. Якщо ж говорити про горілку, ми вже наблизились до цього максимуму - 91 гривня за півлітра.

Що ж стосується пива, то податок на нього уже є вищим, ніж у країнах Східної Європи. Та тут хочу підкреслити: ми кинулися із обриву, виконуючи усі директиви ЄС, при тому, що самі європейці не поспішали виконувати ті документи, що ухвалювали”, - наголосив О.Дорошенко.

При цьому знавець зазначив, що, до прикладу, перехідний період у бідних державах, таких як Італія, Іспанія, Франція, становив 10-15 років.

“Ми ж виконали перехід на європейські акцизи буквально за два роки. Лише по тютюну розтягнули на вісім. Тому й тут навіть рухаємось із перевиконанням плану”, - розповів він.

“Якщо порівняти доходи в ЄС і в Україні - це різниця очевидна, і вона не на нашу користь. Однак, якщо порівняти співвідношення вартості алкоголю в країнах ЄС до доходів, то вийде, що ми живемо "багатше" наших західних сусідів... Для українців алкоголь коштує в рази дорожче, ніж для європейців. Це наслідок непродуманої податкової політики, який в подальшому провокує покупця на економію, а значить - на купівлю сурогатного алкоголю”, - пояснила генеральний директор компанії “Eastern Beverage Trading” Ольга Івушкіна.

Нагадаємо, пляшка якісної української горілки сьогодні коштує близько 90-100 грн.

Джерело: Time UA 

 

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.