Голос-Інфо

A+ A A-

Франківчани можуть використовувати електронний підпис при оформленні кредитів

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Національний банк дозволив комерційним банкам формувати кредитну документацію позичальника з електронних документів, які завірені електронним цифровим підписом.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк України передбачив право банків формувати кредитну документацію (справу) боржника з електронних документів, які створені і підписані банком і боржником із застосуванням електронного цифрового підпису", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку відзначили, що ці нововведення запроваджені в контексті законодавчих змін, зокрема закону України "Про споживче кредитування", яким передбачено право укладати в електронному вигляді договори про споживче кредитування.

Відповідні зміни були внесені в положення про визначення банками України розміру кредитного ризику, затвердженого постановою правління НБУ №351 від 30 червня 2016 року.

Зміни були затверджені постановою правління Національного банку № 75 від 4 серпня 2017 року.

Електронний цифровий підпис — це блок інформації, який додається до файлу даних підписувачем та захищає файл від несанкціонованої модифікації і вказує на власника підпису.

Для функціонування ЕЦП використовуються 2 ключі захисту (які зберігаються у різних файлах):

таємний ключ, який зберігається у підписувача та відкритий ключ, який, як правило, публікується у загальнодоступному або спеціалізованому довіднику.

Для накладання ЕЦП використовується таємний (особистий) ключ, а для його перевірки – відкритий (загальновідомий) ключ.

Алгоритм роботи системи побудовано таким чином, що коли користувач має доступ до відкритого ключа, то він не може відтворити таємний ключ або поставити цифровий підпис – його можна тільки перевірити.

Таємний (особистий) ключ підписувача є повною особистою власністю підписувача і не надається будь-яким іншім особам (навіть центру сертифікації ключів). Будь-хто може перевірити цифровий підпис, використовуючи тільки відкритий ключ.

Нагадаємо, Верховна Рада має намір ввести автоматизований арешт коштів на банківських рахунках боржників.

Джерело www.epravda.com.ua

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.