Logo
Версія для друку

Сон для слабаків?

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Так це чи ні вирішили дослідити науковціКолорадського університету в Боулдері. Все ж, як виявилося, довгий сон у вихідні не компенсує брак сну впродож робочого тижня.Зазначимо, що йдеться лише про дослідження впливу сну на процеси обміну речовин.

Дослідники розділили 36 волонтерів (від 18 до 39 років) на три групи й спостерігали за ними впродовж двох тижнів у стінах лабораторії.

Першій групі не дозволяли спати понад 5 годин у робочі та вихідні, другій — не можна було спати понад 5 годин у робочі, але у вихідні вони могли відсипатися (тобто витрачати на сон стільки часу, скільки вони хочуть). А третя група спала по 9 годин упродовж усього експерименту.

Волонтери з перших двох груп почали набирати вагу за рахунок нічних перекусів, у них також помітили погіршення процесів обміну речовин (на початок експерименту ніхто з них не мав проблем зі здоров'ям). У середньому вони набрали по одному кілограму, також у них знизилася чутливість до інсуліну.

Волонтери, яким дозволяли досипати на вихідних, дещо відновлювалися, але стан здоров'я погіршувався, як тільки їм знову обмежували час на сон. А дехто з них навіть мав деякі гірші показники здоров'я, ніж в інших групах.

Також ті, кому дозволяли відсипатися на вихідних, під час експерименту спали лише на 66 хвилин більше, ніж у робочі дні.

Дослідники зазначили — експеримент не вказує, що сон у вихідні шкідливий для тих, хто мало спить у робочі дні. Вони вивчали лише вплив сну на процеси обміну речовин, а не на психічне здоров'я або когнітивну здатність волонтерів.

Автор: Роксолана Федунків


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram
Останнє редагування

Схожі матеріали (за тегом)

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.