Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 183
A+ A A-
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Як часто Ви думаєте про молодь та розвиток нашого міста? Чи можливо аналізуєте свої дії та їхню сумісність з можливостями? Ми завітали в гості до одного з найбільших університетів Івано-Франківська та провели цікаву розмову з кандидатом політичних наук, асистентом кафедри журналістики ДВНЗ "Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника" Наталією Василівною Марчук.

Відомо,що кожне покоління відрізняється одне від одного. Як можна охарактеризувати теперішню молодь?

-Працюючи в університеті, у мене є можливість спілкуватися із молоддю різного віку та виокремлювати цікаві тенденції. Про сучасну молодь можу сказати, що вона дуже прогресивна та активна. Молоді люди поєднують навчання з роботою або розвивають свої хобі у способи заробітку,  активно проводять вільний час, пропагують здоровий спосіб життя, люблять подорожувати і займаються саморозвитком.  Разом з тим, є і негативні фактори. Ми живемо в еру цифрових технологій і це впливає на спосіб мислення та поведінку абсолютно всіх людей. Для молоді особливо важко зрозуміти вплив цифрових технологій бо їй здається, що так було завжди і немає з чим порівняти. Доступність інформації та ресурсів робить всіх лінивими. Навіщо вчитися якщо Google все знає? Молодь не хоче зосереджуватись на одній справі та заглиблюватися в деталі.

Справді, Google знає багато, то ж якому джерелу інформації варто довіряти більше : книзі чи всесвітній павутині?

-Дуже цікаве і водночас провокативне запитання. В Інтернеті інформація швидше оновлюється і є значно актуальнішою, а в книгах вона є краще перевіреною та якіснішою. В мережі Інтернет важко розпізнати «хорошу» і «погану» інформацію, все написане сприймається як істина. Книги перед друком проходять серйозні перевірки, відповідні фахівці обов’язково  надають рецензії  і рекомендації до друку тому для мене книги є значно авторитетнішим джерелом інформації. Але будь-яке джерело інформації варто перевіряти і не забувати про критичне мислення.

А як,на Вашу думку, в еру «інформаційного буму» організувати свій час,щоб все встигати та ще й розвивати всебічно свою особистість, не зациклюючись на чомусь одному?

-Із досвіду скажу, що найкращий спосіб правильної організації часу – планування. Потрібно ставити собі цілі на рік/місяць/тиждень/день і розбивати цілі на конкретні завдання. Щодо саморозвитку можу сказати одне – головне не боятися і наважитись здійснити давно омріяне. Найкраще відвідувати різні курси, таким чином важче відкласти самоосвіту «на потім» яке в переважній більшості випадків переростає в «ніколи».

"Через терни до зірок", а які студентські програми допомогли колись Вам здобути цінний досвід?

-Я була дуже активною студенткою і під час навчання подавала заявки на різноманітні програми і конкурси. Можу відзначити стипендіальну програму «ЗАВТРА.UA» від Фонду Віктора Пінчука. Також корисною для мене була участь у Програмі стажування у Верховній Раді України від ГО «Ліга Інтернів». Із програм, в яких не брала участі особисто, але які можу порекомендувати, назву стажування в іноземних університетах по програмі Erasmus+, волонтерство через European Voluntary Service та програму академічних обмінів  імені Фулбрайна.

То які ж "складові" потрібно змішати, щоб отримати "секрет успіху" ?

-Перш за все, потрібно визначити для себе особисто який сенс ми вкладаємо в слово «успіх». Не варто порівнювати себе із кимось іншим і запозичати чужі критерії.. Ще для досягнення успіху потрібно бути егоїстом в позитивному сенсі і любити себе, знати свої сильні і слабкі сторони і розвивати свої особливості. Всі історії успіху є унікальними,тому варто працювати над собою, бездоганно виконувати своє покликання в житті і надіятись на сприятливі  обставини. 

Розмовляла Тетяна Колибаб'юк

Детальніше ... 0
Оцініть матеріал!
(12 голосів)

Що собою представляє ВО «Голос» і чому його вага та довіра серед Прикарпатців зростає, ми поговоримо  з її лідером Ростиславом Гудзінським. Громадська організація Всеукраїнське об’єднання ”Голос”, була утворена в м. Івано-Франківську, 8 лютого 2012 року, до травня 2013 року носила назву громадська організація «Голос». За словами її голови організація має загальнонаціональну структуру в 15 регіонах держави, власні ЗМІ: газету «Голос народу Івано –Франківщини» та сайт «Голос-інфо».

Ростиславе скажіть, чи важко було створити громадську організацію, що до цього Вас спонукало?

Ні, важко не було тому, що громадська робота, а саме захист інтересів простих українців мене цікавив, ще з дитинства, я був і є ідеалістом, і виступаю проти несправедливої системи, мав і маю так би мовити бунтівний запальний характер. Я поважаю людей правдивих, чесних, активних та цілеспрямованих, саме з такими активістами і було створено Громадську організацію Всеукраїнське об’єднання «Голос». Ми мали цікаві ідеї, реалізація, яких допоможе нашому суспільству провести реформи та стати демократичнішим, а гуртом як Ви знаєте і «батька бити легше».(сміється. ред.).

Яка структура Вашої організації, чи багато маєте активістів в Україні та в Івано –Франківській області?

ВО «Голос» має 15 регіональних осередків, у Івано – Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Волинській, Хмельницькій, Вінницькій, Житомирській, Київській, Сумській, Кіровоградській, Херсонській, Запоріжській, Дніпропетровській і Донецькій областях та у м.Севастополі. Вищим управлінським органом Всеукраїнського об’єднання «Голос» є Загальні збори. У період між загальними зборами постійно діючим керівним органом є Рада. Активістами ВО «Голос» можуть бути усі, хто розділяє статутні вимоги і з власної волі бажає до неї долучитися, брати участь в її діяльності. Станом на 08 лютого 2014 року членами Всеукраїнського об’єднання «Голос» є понад 800 активістів, найбільші осередки у Івано-Франківський області -411 активістів, Чернівецькій – 75 та Волинській – 61.

Яку мету переслідує та ідеологію сповідує Всеукраїнське об’єднання «Голос» на, які політичні рухи чи напрямки орієнтуєтесь, хто Ваші улюблені герої?

Основною метою діяльності Всеукраїнського об’єднання «Голос» є проведення правозахисної, екологічної, просвітницької діяльності, задоволення та захист законних прав своїх членів та всіх громадян України, у сфері громадсько –політичних, соціальних, економічних, правових відносин, відродження Українських традицій та інших інтересів у різноманітних галузях суспільного життя. ВО «Голос» є продовжувачем ідей УНДО (Українського національно –демократичного об’єднання), яке діяло на теринах України до жовтня 1939 року. Фактично ми є правоцентриською організацією. З дитинства я захоплюсь історією Київської Русі, козацької доби, рухом опришок, періодом визвольних змагань нашого народу,  отож  і герої відповідні:  це князь Святослав, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Богун, Іван Гонта та Максим Залізняк, Олекса Довбуш, Симон Петлюра, Євген Коновалець,  Нестор Махно та Роман Шухевич.

Всеукраїнське об’єднання «Голос» декларує проєвропейський курс та зближення з НАТО, чому саме таку позицію зайняла організація, якими напрямками громадської діяльності Ви займаєтесь разом із однодумцями?

Ну тут все закономірно, ми живемо і утворились в «П’ємонті демократії»(перша провінція в Італії з якої почалось її возз’єднання. ред.), наша організація з’явилася в Прикарпатті, і має Всеукраїнський статус, із центром у м. Івано –Франківську. Отже і жити по –новому по –європейські, спонукало нас до дій. Від початку заснування громадської організації “Голос” її активісти надавали безкоштовну юридичну допомогу громадянам, влаштовували мітинги та пікети проводили громадські слухання та інше. Особливо активно громадська організація “Голос” діяла на території Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецькій областях, де було відкрито громадські приймальні, із надання безкоштовної правової допомоги населенню. Зараз же громадські активісти «Голосу», юристи, колишні військові, медики, люди із технічними професіями, аграрії та багато інших активно приймають активну участь у житті Івано –Франківської області, у різноманітних громадських радах. В наших рядах сконцентровано непоганий науковий потенціал, це 4 кандидати наук, а в загальному 84% активістів мають вищу освіту.

Ви та очолювана Вами організація активно приймали участь у революції Гідності, чи задоволені виконанням обіцянок даними політиками на Майдані та проведенням реформ?

Всеукраїнське об’єднання «Голос» з часу свого заснування виступало за Європейське майбутне України. Тому у зв’язку із зрадою керівництвом держави інтересам України та українців, зміною політичного курсу» ми активно включилось у акції протесту на підтримку Євроінтеграції. Однак злочиний режим Януковича В.Ф. на мирні протести українців застосував грубу силу, що призвело до числених людських жертв. З перших днів Євромайдану ВО “Голос” утроворило координаційну раду, із 21 громадської організації. Найактивніше ВО “Голос” діяло у м. Києві, Івано -Франківській, Тернопільській, Чернівецькій та Волинській областях. За ініціативою ВО “Голос” в Івано -Франківській області першою в Україні 11.12.2013 року, прийнята та проголошена на місцевому «Євромайдані» заява Громадської ради при УМВС в області, якою були засуджені злочини Януковича В.Ф., Захарченка В.Ю.

Народ відчинив двері до владних крісел опозиційним політикам, однак завдання Майдану Вони не поспішають  виконувати щодо проведення реформ то їх взагалі немає. Як буде далі побачимо, зараз в Україні з’явилась більша проблема, це агресія Росії та війна, а не АТО на Сході України, із загарбниками. Тому мусимо  подолати зовнішнього ворога, а вже тоді  запитаємо «нову владу» про реформи.

Ви згадали тему війни на Сході України із агресором. Чи достатньо робить наш уряд та Президент для перемоги над агресором, чи допомагають молодій українській демократії західні гаранти?

Дії керівників держави П. Порошенка, А. Яценюва та О. Турчинова я оцінюю позитивно, Вони роблять все можливе у тій складній ситуації, що склалась. А от щодо уряду то це у своїй більшості непрофесіонали, «гопники та босота», які лише гальмують роботу та крадуть, яскраві приклади, це А. Аваков, І., Швайка та Д. Булатов.  Щодо української армії то вона дійсно відроджується фактично з нуля, особливу звитягу показують добровольчі батальйони «Азов», «Шахтарськ», «Айдар», «Донбас» «Дніпро» та інші. Щодо активістів ВО «Голос « то зараз у різноманітних військових формуваннях перебувають понад 20 наших активістів. Наші бійці є і в батальйонах «Прикарпаття» та «Івано –Франківськ». Активісти ж ВО «Голос» активно допомагають українським воїнам так тільки в Івано –Франківській області зібрано допомоги військовим від меценатів на суму понад 50000 грн. Зараз ми продовжуємо роботу у цьому ж напрямку разом із ГО «Самопоміч», «Самооборона» «Галицька козацька січ» та іншими. Допомога західних партнерів є необхідною, і без неї нам не обійтись, найбільш відчутною вона є від НАТО, США, Великобританії, Канади, Польщі та країн Балтії, але нам необхідно розраховувати на власні сили. У першу чергу відновлювати військовий потенціал: протиповітряну оборону, військово- повітряні, ракетні війська та відновити тактичну ядерну зброю. Я впевнений у перемозі нашої держави, нашого війська та світової демократії. Слава Україні! Героям!

Бесіду провів: Сергій Перевощиков

13.08.2014 р.

 

 

Детальніше ... 0

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.