Голос-Інфо

A+ A A-

М‘ясні тефтелі стали ймовірною причиною отруєння дітей та працівників ДНЗ "Ластівка"

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Ймовірна причина отруєння 12 осіб у франківському садочку – м‘ясні тефтелі.

Із харчовим отруєнням до лікарні потрапили діти, які відвідують ДНЗ “Ластівка”, та працівники цього дитячого садка. Як повідомили в Івано-Франківському управлінні Держпродспоживслужби, спеціалісти провели епідрозслідування, обстеження харчоблоку, де харчувалися діти, відібрали проби води, сировини та продукції, з якої готувалася їжа, для лабораторного дослідження. Про це пише Голос-Інфо з посиланням на МІСТО.

Причини захворювання буде встановлено після закінчення розслідування та проведення відповідних лабораторних досліджень. Та батьки і лікарі вже припускають можливу причину отруєння. Як розповіла МІСТУ лікар обласної клінічної лікарні Оксана Цимбалюк, всі потерпілі обідали в ДНЗ “Ластівка” м’ясними тефтелями із сметанним соусом, здоров’я погіршилось вже у другій половині дня. Лікар каже, що наразі стан потерпілих середньої важкості, погіршень не виявили та реанімаційної допомоги ніхто не потребував.

За інформацією сайту “Prozorro”, постачальником м’яса в дитячий садок №30 є приватне сільськогосподарське виробничо-торгове підприємство “КВІЛТ”. Однак, отримати коментар від підприємства не вдалось.

Постачальником молочних продуктів, зокрема, сметани, є ТОВ “Богородчанський молокозавод”. Директор підприємства Віктор Бєглий вважає, що сметана не є причиною отруєння, адже у цих числах в садочок постачали тільки два-три пакети сметани, з цієї ж партії постачали в інші заклади і жодних скарг не було.

"Наразі я активно займаюсь цим питанням, досліджую, телефоную в інші заклади, щоб бути впевненим, що нашої вини в цій ситуації немає. Якби хоча б одна сметана була не свіжа, то нам б одразу зателефонували і сказали про це. І навіть, якщо б у садку не правильно зберігали сметану, чи все-таки вона була б не свіжою, то все одно дорослі люди не могли через це потрапити до лікарні, отруєння б такого не було. Я продовжуватиму дізнаватись, адже мені, в першу чергу, для себе та фірми необхідно знати правду. Якщо справа в сметані, то ми обов’язково понесемо відповідальність, однак, я в цьому дуже сумніваюсь", – прокоментував Віктор Бєглий.

Також в управлінні Держпродспоживслужби кажуть, що спеціалісти виявили в закладі значні санітарні порушення. Відтак, міське управління освіти зобов’язали призупинити роботу дитячого садка до встановлення причин захворювання. Почути думку з цього приводу Департаменту освіти і науки не вдалось, оскільки директор департаменту Ігор Смаль не відповідає на дзвінки, а його заступники відмовляються коментувати ситуацію.

З метою вивчення ситуації щодо харчування та подальшим запобіганням захворювань у шкільних та дошкільних закладах області з 18 жовтня проводиться лабораторні і моніторингові дослідження води та харчових продуктів щодо їх калорійності та безпечності. При виявленні відхилень від норми надаються відповідні рекомендації щодо усунення недоліків.

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.