Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 183
A+ A A-

Лабораторія ПНУ поповнилась новим обладнанням

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

На базі кафедри матеріалознавства та новітніх технологій Фізико-технічного факультету впродовж 16 років поспіль працює лабораторія гамма-резонансної спектроскопії, яка має статус національного надбання України.

 

Сьогодні Лабораторія володіє єдиним в Україні робочим месбауерівським спектрометром – приладом, який дозволяє отримати фундаментальну наукову інформацію про властивості матеріалів на ядерному рівні.

Як зазначає професор кафедри матеріалознавства та новітніх технологій Володимир Коцюбинський дана Лабораторія включає цілий спектр сучасного наукового обладнання, яке дозволяє проводити як всесторонні прикладні дослідження властивостей функціональних матеріалів, так і їх синтез.

Водночас, важливою передумовою ефективного розвитку Лабораторії є необхідність переходу до розв’язку проблемно-орієнтованих, практичних завдань, чітко прив’язаних до потреб промисловості. Саме в рамках такого переформатування на базі Лабораторії проводиться створення Центру прикладного матеріалознавства, що дозволило би навчальним і науковим організаціям та виробничим підприємствам України, а також зарубіжним партнерам, на основі договорів про спільну науково-технічну діяльність здійснювати дослідження нових матеріалів, сполук та систем.

Створення Центру передбачає інфраструктурні зміни, і однією з перших можна вважати придбання за рахунок коштів Міністерства освіти та науки України та Прикарпатського національного університету сучасного аналітичного обладнання - рентгенофлуорисцентного спектрометра-аналізатора українського виробництва Expert-3L.

Професор Володимир Коцюбинський зазначає, що прилад забезпечує експресний та неруйнівний аналіз твердих та рідких матеріалів, дозволяючи отримати достовірну інформацію про елементний склад досліджуваних зразків. Метод, завдяки своїм особливостям, може бути використаний для широкого спектру прикладних задач – від металургії  до контролю якості харчових продуктів.

Наприклад, за допомогою приладу впродовж кількох хвилин можна перевірити якість, зокрема, ювелірних виробів, або перевірити наявність важких металів в морепродуктах.

Фахівці Лабораторії переконані, що аналітичні можливості методу можуть використовуватися в різних сферах - науці, медицині, промисловості та побуті.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.