Голос-Інфо

A+ A A-

Прикарпатець організував злочинну групу, яка тероризувала все Прикарпаття

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Долинський районний суд засудив учасників організованої злочинної групи, які тривалий час вчиняли тяжкі корисливі злочини на території області.

Днями Долинським районним судом Івано-Франківської області у складі колегії головуючого судді Тураша В.А., суддів Андрусіва І.М. та Лицура І.М. ухвалено вирок, яким організовану групу в складі трьох осіб та трьох співучасників,  засуджено за вчинення ряду тяжких  корисливих злочинів.

"Як встановив суд, житель  міста Долини, 1994 року народження,    будучи раніше неодноразово судимим за грабежі, вчинені за попередньою змовою групою осіб, поєднані із застосуванням насильства, на шлях виправлення не став, та з метою особистого збагачення, продовжив  вчиняти тяжкі злочини проти власності - крадіжки чужого майна, поєднані з проникненням до гаражних приміщень громадян", - інформує суд.

Так, у квітні 2015 року разом із спільником таємно викрали із гаража жителя м. Долини майно на загальну суму більше 53 тисяч гривень, та будучи переконаним, у повній конспіративності злочинної діяльності, після вдалого вчинення аналогічних злочинів, з метою більш успішної та ефективної реалізації злочинної діяльності спрямованої на досягнення злочинної мети - незаконного збагачення від крадіжок, організатор у змові з двома спільниками створив стійке злочинне об'єднання - організовану злочинну групу, визначивши напрям злочинної діяльності - крадіжки чужого майна із гаражних приміщень фізичних осіб. При цьому до злочинів організованої злочинної групи було залучено ще три співучасниками.

"Варто значити, що судом встановлено та визнано винуватими учасників організованої злочинної групи по більше як 20 епізодах,  вчинених на території міст Долини, Болехова та Івано-Франківська, а також селищ міського типу  Рожнятова, Брошнів-Осади та Вигоди у 2015 році. Також суд встановив, що організована злочинна група викрала кілька транспортних засобів, які знаходились у гаражах, а один із учасників групи ще й  незаконно придбав та зберігав з метою збуту наркотичні засоби", - йдеться у справі.

Обвинувачені у судовому засідання своєї вини у вчиненні злочинів не визнали та давали показання, спрямовані на ухилення від відповідальності за вчиненні діяння. Незважаючи на невизнання вини обвинуваченими, їхня вина у вчиненні інкримінованих їм злочинах у судовому засіданні доведена доказами, зокрема,  показами  потерпілих, свідків, результатами проведених експертиз та іншими письмовими та речовими доказами.

Суд, призначаючи покарання, врахував ступінь тяжкості вчинених злочинів,   особи винних та обставину, що обтяжує покарання організатора - рецидив злочину.  При цьому інших обставин, які б обтяжували чи пом’якшували покарання обвинувачених у судовому засіданні не встановлено.

Після більше як двох років судового розгляду кримінального провадження суд визнав винними обвинувачених та призначив  покарання: організатору організованої злочинної групи - 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна; двом учасникам  організованої злочинної групи  7 років 6  місяців позбавлення волі  з конфіскацією майна, та 7 років 3 місяці позбавлення волі з конфіскацією майна відповідно; двом співучасникам, які вчиняли злочини за попередньою змовою групою осіб,   3 роки 6 місяців позбавлення волі, та 3  роки позбавлення волі відповідно співучаснику. Одному співучаснику, який був причетний  лише до одного епізоду, суд призначив покарання 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки.

Також обвинуваченим необхідно буде відшкодувати завданими злочинними діями матеріальну шкоду потерпілим та процесуальні витрати на проведення експертиз.


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram
Останнє редагування

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.