Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 150
A+ A A-

У Нижніві продовжують викрадати пісчано -гравійну суміш +фото +відео

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

В селі Нижнів зафіксовані неодноразові незаконні забори гравію з русла річки Дністер. Гравій беруть і самі селяни, як окремі неорганізовані групи так й ТОВ «Галичина-проект».

 

Насправді «Галичина-проект» отримала дозвіл від Івано-Франківської обласної ради на проведення руслоочисних та руслорегульованих робіт. Натомість активісти неодноразово фіксували вивезення гравію і навіть затримували вантажівки, які цей гравій вивозили.

За словами депутата Тлумацької районної ради Дмитра Романишина вивіз гравію відбувається тридцятитонними вантажівками, яких за день фіксується до трьох штук. На запит депутата в Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів, він отримав відповідь, що «об’єм виконаних робіт по видаленню наносів на вказаному об’єкті складає 10717 куб.м згідно актів виконаних робіт».

Втім, Дмитро Романишин запевняє, що наноси в річці Дністер, як були, так і залишилися. Натомість у селі Нижнів, на місці колишнього костьолу, утворилося величезне шутровище, де можна побачити величезні гори піщано-гравійної суміші, якої, перед нерестом, фірма намагалася видобути якомога більше.

Дмитра  Романишина цікавить наступне, якщо добування гравію законне, то скільки отримала громада села від такої господарської діяльності, а якщо незаконне, то чому відповідні органи на це не реагують.

«Я вважаю, що надра села Нижнів (в тому числі і річка Тлумачик) належать громаді», – вважає депутат.

Згідно Водного кодексу України (глава 16, стаття 80) з метою охорони водності малих річок забороняється:

змінювати рельєф басейну річки;

випрямляти русла річок та поглиблювати їх дно нижче природного рівня або перекривати їх без улаштування водостоків, перепусків чи акведуків;

здійснювати інші роботи, що можуть негативно впливати чи впливають на водність річки і якість води в ній.

Стаття 88 Водного кодексу зазначає, що з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.

Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:

для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів – 25 метрів;

для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів – 50 метрів;

для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів.

В нашому випадку добування гравійно-піщаної суміші ведеться в межах прибережної захисної смуги і, як наслідок, змінюється рельєф басейну річки. Тобто, порушення наявні.

ВО «Голос» спільно із місцевим депутатом зафіксували склади свіжого гравію в великих розмірах в межах села Нижнів, які ніхто не охороняє, активісти регулярно (як вже зазначалося) затримують машини з гравієм поряд з Дністром, але роботи й надалі проводяться.

Наслідком цих робіт, за словами ДмитраРоманишина, є те, що на берегах Дністра залишаються вирви, самі береги обірвані екскаваторами, річка міліє, деградує, риби стає менше. Негативно впливає така «господарська» діяльність і на притоки Дністра. Зокрема річка Тлумачик, яка протікає через Нижнів надзвичайно сильно обміліла. Регулярно річка пересихає повністю. Останнє таке пересихання відбулося 26 квітня 2016 року. Визначити причину не має можливості, оскільки в Івано-Франківській області немає спеціалістів, які вимірюють гідрологічний режим на річках. Потрібно замовляти спеціалістів з Києва, але ні районна, ні обласна рада поки що не готові виділити на це кошти.

Джерело: Версії

12974412_2020079721550462_5435832471200082615_n.jpg

12523950_2020079824883785_2705146153125681746_n.jpg

12670823_2020079774883790_7103163272704543317_n.jpg

 

 

 

 
Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.