Голос-Інфо

A+ A A-

Обережно, шахраї!

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В епоху цифрових технологій все більше звичних побутових справ люди виконують з допомогою мережі інтернет.

Покупки,оплата рахунків,замовлення квитків - зручніше та швидше онлайн. Набирають популярності в соціальних мережах спільноти "Загублено-Знайдено", які не лише допомагають повернути втрачені речі, але і є чудовим майданчиком для діяльності нечистих на руку шахраїв.
В редакцію Голос-Інфо звернувся франківчанин, який ледь не став жертвою такої злочинної схеми.Він у тематичних спільнотах розмістив оголошення про втрачену річ із контактним номером.Через декілька годин мобільний почав "кипіти" від дзвінків аферистів.
Більше десятка шахраїв телефонували з одноразового номера та запевняли, що повернуть втрачене за винагороду. Коли розуміли, що афера не вдалася, кидали слухавку і вимикали сімку.
Якими ж є основні "прийоми" шахраїв та як від них вберегтися? Відповіді на ці питання ми спробуємо дати разом із франківцем, який втрапив в таку халепу.
Мережеві аферести не можуть дати точної відповіді на конкретне питання: де була знайдена річ? Нездатні детально описати вигляд чи серійний номер втраченого. Уникають особистої зустрічі. Поширеною історією є "знайшов не я-знайшов мій друг". Наш потерпілий натрапив на шахраїв, які навіть не з Івано-Франківська, адже описати основні локації в центрі міста вони не змогли. Зі слів афериста:"Знайшов біля готелю "Надія"...Ну там, де супермаркет "АТБ".
Тому застерігаємо, якщо ви потрапили в стресову ситуацію через загублені матеріальні цінності,не поспішайте віддавати щей власні заощадження після першого телефонного дзвінка.
Чи то складна економічна ситуація в державі, чи то просто багато "таких" розвелося, але соціальні мережі "кишать" ласими до легкої наживи.
До слова, загублене франківцю таки повернули. Не перевелися ще на Прикарпатті чесні люди.
Та все ж таки недаремно народна мудрість застерігає: довіряй,але перевіряй.

Автор: Бухальська Ольга

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.