Голос-Інфо

A+ A A-

09 лютого - свята, іменини, день в історії

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Свята сьогодні
День народження волейболу
Популярна спортивна гра з'явилася завдяки креативному підходу керівника з фізпідготовки молодіжної християнської організації (YMCA) м Холіок (штат Массачусетс, США) Вільяма Моргана. Він вирішив змішати елементи бейсболу, гандболу та баскетболу для нової командної гри в м'яч.
Днем народження волейболу вважають 9 лютого 1895 року, коли Морган вперше запропонував своїм вихованцям зіграти в м'яч за новими правилами через сітку, натягнуту на висоті 196 см від підлоги.
 
Міжнародний день стоматолога
Виникнення Міжнародного дня стоматолога, враховуючи всі світові тенденції, цілком закономірний процес. Дата його святкування - 9-е лютого. Вона приурочена дню однієї ранньохристиянської великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії. Це були часи великого гоніння на всю християнську Церкву і віруюча в Христа Аполлонія, що була дочкою видного олександрійського чиновника, не стала винятком. Вона була схоплена і піддана жорстоким тортурам, у неї живцем вирвали всі зуби і під загрозою спалення на багатті вимагали зречення від віри. Щоб дати їй можливість схилити перед своїми мучителями коліна, її розв’язали, але замість цього відважна жінка воліла сама кинуться в смертельний вогонь. По записах історичних літописів це сталося 9-го лютого 249-го року.
 
Іменини: іменини у Дмитра, Івана, Петра 
 
Цей день в історії:
 
•1263 — під Даугавгривою литовське військо під командуванням князя Тройната розбило ливонських хрестоносців
•1648 — Богдана Хмельницького обрано гетьманом України
•1667 — укладено перемир'я між Річчю Посполитою і Московською державою, за яким Україну поділено навпіл
•1849 — на території Папської області революціонери проголосили Італійську Республіку
•1900 — засновано Кубок Девіса
•1918 — підписано Берестейський мирний договір
•1942 — у Києві гітлерівці заарештували Олену Телігу та інших представників української інтелігенції, переважно членів ОУН (М)
 

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.