Голос-Інфо

A+ A A-

11 лютого - свята, іменини, день в історії

Оцініть матеріал!
(3 голосів)
Свята сьогодні
День народження пароплава 
Саме в цей зимовий день американський винахідник Роберт Фултон запатентував пароплав «Клермон» з паровим двигуном. Незважаючи на те, що Фултон зібрав всі лаври, як першовідкривач, пароплави в той час вже борознили водні простори, але нікому не приходило в голову отримати патент на винахід. 
 
День Незалежності держави-міста Ватикан
Зараз Ватикан - самостійна держава-місто і центр Римо-католицької церкви, резиденція її глави Папи Римського, розташована в західній частині Риму. Територія - 0,44 кв.км. Загальна довжина державного кордону Ватикану, що проходить тільки по території Італії, становить всього 3,2 кілометра. Число постійних жителів Ватикану складає приблизно 800 чоловік, 450 з яких мають духовний сан. 95% жителів країни - чоловіки. 100% населення - грамотні люди.
 
День хворого
13-го травня 1992-го року за ініціативи глави Ватикану Іоанна Павла II, було запропоновано новий міжнародний пам’ятний день - Всесвітній день хворого. Дата 11-е лютого, в яку було прийнято відзначати цей День, нерозривно пов’язана з добрими католицькими традиціями і великою місією, покладеною Богом на всю християнську церкву. 
Безкорислива чеснота і самопожертва в ім’я порятунку свого ближнього - свята місія, нагорода за яку скоріше очікується християнами на небесах. Безліч християнських місій і парафій по всьому світу вже багато століть організовують подібну підтримку - догляд за хворими і немічними, які мають гостру потребу в опіці і дуже обмежені можливості.
 
Міжнародний день жінок і дівчаток в науці
15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчаток в науці (A/RES/70/212). Організація Об’єднаних Націй запропонувала всім державам-членам, організаціям і органам системи ООН та інших міжнародним і регіональним організаціям, приватного сектору та науковим колам, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації і приватних осіб, відзначати Міжнародний день жінок і дівчаток в науці належним чином, в тому числі за допомогою проведення просвітницьких і суспільно-пропагандистських заходів, з тим щоб заохочувати повноцінну і рівноправну участь жінок і дівчаток в процесах в сфері освіти, професійної підготовки, забезпечення зайнятості та прийняття рішень в природничо-наукової області, ліквідувати всі прояви дискримінації по відношенню до жінок.
 
Річниця перемоги ісламської революції в Ірані
Історія Ірану йде корінням в минуле на десятки тисяч років, а перська ввічливість - це справжнє мистецтво. До 1979 року Іран був в цілому прозахідно орієнтованою державою. Вважається, що перша справжня поштова система використовувалася у Стародавній Персії близько 550 р. до н.е., за часів правління Кіра Великого.
 
Іменини: день ангела для імен Гарасим, Дмитро, Іван, Ігнатій, Костянтин, Леонтій, Роман, Федір, Яків 
 
Цей день в історії:
 
•660 до н.е. — імператор Дзімму заснував династичну державу Японія
•1809 — Роберт Фултон запатентував пароплав
•1852 — Микола Гоголь кидає у вогонь рукопис другого тому «Мертвих душ»
•1865 — Чарльз Лютвідж Доджсон вигадав собі псевдонім Льюїс Керрол
•1878 — у Великій Британії опубліковано перший щотижневий прогноз погоди
•1889 — у Японії створено Парламент
•1922 — у Торонто оголошено про відкриття інсуліну
•1945 — Кримська конференція затвердила післявоєнний устрій Європи
•1963 — у Києві розпочалася конференція з вимогою надати українській мові статусу державної
•1993 — вперше відзначено Всесвітній день хворого
 

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.