Голос-Інфо

A+ A A-

14 лютого - Трифон-мишегон

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Святий Трифон, якого церква вшановує в цей день, жив в 3 столітті в Нікеї. З ранніх пір він прийняв християнські звичаї, а будучи дитиною, проявив дар чудотворення, зцілюючи хворих. Згідно з переказами, Трифон вигнав біса з дочки римського імператора Гордіана III, який, хоча і був ідолопоклонником, не переслідував християн. Проте за правління наступного імператора Деція Траяна, почалися гоніння і Трифона стратили, передає Ukr.Media.

На Трифона селяни заклинали мишей, просили їх не псувати скирти з хлібом. Вважалося також, що певними обрядами гризунів можна і зовсім вигнати з села. Для цього знахар виймав із скирти жмут сіна, відносив у піч і розпалював розпеченою кочергою. Отриману в результаті золу він висипав у ті місця, де зберігалися сіно і солома.

В цей час знахар промовляв, звертаючись до мишей: «Не їсти вам білоярої пшениці, не тягати вам золотого ячменю, не гризти вам повнотілого жита, не пробувати вам пахучого сіна». Його супроводжували господар і господиня, несучи хліб-сіль на чистому рушнику. Завдяки звичаєм виганяти мишей, цей день називали також «Трифон з кішкою». Кішок, до речі, в цей день прийнято було задобрювати, пригощати молоком і просити про допомогу в боротьбі з мишами.

Також у день Трифона незаміжні дівчата молились про наречених. Лютий традиційно був місяцем весіль, і цей час вважався кращим для того, щоб попросити вищі сили про сімейне щастя.

В цей день дивилися на небо: якщо були видні зірки — це означало пізню весну. Сніг у цей день віщував весняні дощі, а туман — наступ хорошої погоди. Також говорили: "який Трифон, такі і останні дні лютого.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.