Голос-Інфо

A+ A A-

Народні прикмети на 10 серпня – День Пармена та Прохора і чому не варто в цей день займатися торгівлею

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У православній церкві 10 серпня вшановується пам'ять учнів Ісуса Христа – 7 апостолів, обраних з 70 учнів.

10 серпня день прийнято було славити кузнєців, оскільки саме з їх допомогою селяни справлялися з польовими роботами - вони не могли б цього зробити без відповідного інвентарю. Також ковалям в давнину приписували магічні здібності, адже вони могли «приборкувати вогонь». Ковалів вважали навіть чаклунами, і зазвичай вони будували свої хати на краю села. Хоча цьому є й цілком раціональне пояснення - треба було убезпечити хати від пожежі. Були пов'язані з 10 серпня і інші вірування.

Вважалося, що торгові справи 10 серпня будуть йти з рук геть погано. Тому, 10 серпня зазвичай не влаштовували жодних ярмарків, не вирушали на ринок. Казали, що все, що в цей день вдасться виручити,за прикметами, або зламається, або загубиться.

У православній церкві 10 серпня вшановується пам'ять учнів Ісуса Христа - 7 апостолів, обраних з 70 учнів. Згідно Священного Писання, 12 найголовніших апостолів покликали всіх своїх учнів і наказали їм вибрати 7 осіб, які могли б займатися побутовими питаннями братства, піклуватися про створення затишку, роздавати милостиню жебракам. В результаті загального голосування були обрані Стефан, Никанор, Філіп, Прохор, Тимон, Пармен і Микола. Саме в честь Прохора і Пармена встановлено свято 10 серпня. Відомо, що Прохор став супутником Петра і вже значно пізніше зайняв пост єпископа Нікомедії. Загинув мученицькою смертю, постраждавши за віру під час гонінь, організованих в Антіохії. Пармен ж з особливою ретельністю виконував всі доручення апостолів, але помер ще до того моменту, як учні покинули Єрусалим. Однак існує й інша легенда, згідно з якою Пармен проповідував у Македонії і помер мученицькою смертю під час гонінь, організованих імператором Траяном.

Селяни 10 серпня викопували цибулини тюльпанів, збирали урожай груш. Відзначали відмирання картоплиння.

Народні прикмети на 10 серпня

  1. Кажуть: «У день Прохора і Пармени не варто затівати обмін»
  2. Йде дощ без вітру - чекай затяжної негоди
  3. Рясна роса вранці 10 серпня - буде сонячний день
  4. Хмари пливуть високо - прикмета того, що буде суха і ясна погода

Джерело

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.