Голос-Інфо

A+ A A-

17 травня - свята, іменини, день в історії

Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Свята сьогодні
Всесвітній день інформаційної спільноти
27 березня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію A/RES/60/252, в якій проголосила 17 квітня Всесвітнім днем інформаційної спільноти. До 2006 року цей день святкували як Міжнародний день електрозв’язку чи Всесвітній день телекомунікацій ООН. Цей день відзначається з 1969 року за рішенням сесії Адміністративної ради Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).
 
Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією
Перший Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією пройшов 14-го травня 2005 р. З 2006 року Всесвітня Ліга Гіпертонії (World Hypertension League) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я встановили щорічні події, присвячені цій темі на 17 травня.
 
День Конституції Королівства Норвегія
Конституція Королівства Норвегія розроблена Установчими зборами в місті Ейдсволле. Прийнята ними ж 17 травня 1814 року. Це перша і єдина конституція Норвегії. На її створення надихнули ідеї Французької революції. Так само вона пов’язана з проголошенням незалежності від Данії.
 
День пульмонолога
Так повелося, що своє професійне свято «День пульмонолога» лікарі-пульманології відзначають 17 травня. Пульмонологи - це лікарі-терапевти, які спеціалізуються в діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи нашого організму. Хороший пульмонолог завжди знає, що складнощі з легкими можуть бути надто тяжкими, тому завжди уважно проводить обстеження кожного пацієнта.
 
Іменини: Іван, Ісаакій, Кирило, Климент, Леонтій, Марія, Микита, Микола, Пелагея
 
Цей день в історії:
 
1792 — На Уолл-стрит в Нью-Йорку 24 брокери уклали угоду («Платановий пакт»[en]), яка поклала початок нью-йоркській біржі.
1846 — бельгійський майстер Адольф Сакс запатентував саксофон
1861 — перше у світі туристичне бюро відправило в поїздку першу у світі туристичну групу (з Лондона в Париж)
1916 — в Англії вперше у світі здійснений перехід на літній час
1942 — початок контрнаступу німецьких військ під Харковом
1948 — СРСР офіційно визнав Ізраїль
1959 — урочисто відкрито статую «Христа-Короля» в Алмаді (Португалія) — релігійний монумент заввишки 110 метрів, будівництво якого тривало 10 років
1973 — у комітеті Сенату США почалися слухання з Вотерґейтського скандалу.
 

Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.