Голос-Інфо

A+ A A-

Чому людей, які їдуть без квитка називають «зайцями»?

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Ми пропонуємо декілька варіантів відповіді.

Думаємо, кожен з нас хоча б раз у житті хотів проїхати без квитка. Деяким це вдавалося, деяким ні. Всякий раз ми боялися почуття бути спійманим, розсекреченим. Саме категорію людей, які їдуть у громадському транспорті без квитка називають зайцями, тому що їх поведінка нагадує боягузливого звірка, який боїться, але все одно лізе в город.

Згідно з іншою думкою, вираз «їхати зайцем» описує зайця як прудку, спритну тварину, яка намагається будь-яким способом втекти від мисливця. Людина без квитка також намагається ухилитися від контролера. Третя версія полягає в калькуванні виразу з французької мови: aller en lapin. Де він означає «пройти, проїхати без квитка кроликом».

У повсякденному житті «зайцями» спершу називали глядачів-безбілетників, які мали хитрість пройти в театр повз сонного контролера. А потім це перейшло і на пасажирів.

Про «зайців» писав російський письменник Антон Павлович Чехов в оповіданні «У вагоні»: «На залізницях зайцями називаються панове пасажири, що ускладнюють розміном грошей не касирів, а кондукторів. Добре, читачам, їздити зайцем! Зайцям належить за ніде ще не надрукованим тарифом 75% поступки, їм не потрібно товпитися біля каси, виймати щохвилини з кишені квиток, з ними кондуктора ввічливіші і.. все що хочете, одним словом!».

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.