Голос-Інфо

A+ A A-

14 серпня - свята, іменини, день в історії

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Свята сьогодні
День Незалежності Ісламської Республіки Пакистан
вято День Незалежності Пакистану відзначається в другій декаді серпня. Приурочене набуттю суверенітета у 1947 році. Святкування проходять культурно-масовими заходами, церемоніями підняття прапора, зміною варти біля мавзолею Мухаммада Алі Джини.
Напевно більше половини всіх футбольних м’ячів у світі зроблені в Пакистані, хоча один з двох найпопулярніших видів спорту - крикет, а другий - хокей на траві, вид спорту номер 1 в країні і найуспішніший для пакистанських спортсменів. Сквош так само досить популярний серед пакистанців. У країні офіційно визнається тільки одна релігія - іслам і для спортсменів Пакистану притаманні всі ознаки Південно-азіатського спортивного руху. Вони вважають за краще командні види спорту і єдиноборства з конкретно визначенною гендерною перевагою чоловічих видів над жіночими.
Незважаючи на це, пакистанська дівчина Малала Юсафзай - наймолодший лауреат Нобелівської премії. Вона не єдине юне дарування Пакистану. Вундеркінд Шофан Тхобані у віці восьми років став сертифікованим фахівцем корпорації Microsoft.
Свою назалежність від Великобританії Пакистан отримав у 1947 році і свято - День незалежності, в Пакистані відзначається 14 серпня. В цей День, як правло, проводяться основні урочистості.
Примітно, що один з місцевих філантропів, на ім’я Абд-ус-Саттар Едхі, через рік після утворення держави Пакистан заснував найбільшу добровільну організацію швидкої допомоги в світі. Служба забезпечує безкоштовну диспансеризацію, благодійні їдальні та освітні програми для медсестер, допомогу в ритуальних процедурах.
Територія Пакистану в III-II століттях до нашої ери була центром Індської цивілізації. Тут розташована гора Чогорі - друга за висотою гірська вершина в світі, яку досі нікому не вдалося підкорити в зимовий період, а через Хунжерабський перевал на північному сході країни проходить Каракорумське шосе - сама високогірна дорога в світі, яку побудували по стародавньому маршруту Великого шовкового шляху.
Зараз в світі Пакистан, з населенням понад 187 млн. людей, має не дуже хорошу репутацію. Країна потерпає від тероризму, в ній низький рівень життя укупі з процвітаючою корупцією, держава як і раніше обтяжена великими витратами на утримання ядерної зброї.
 
Іменини: Софія, Федір, Тимофій, Леонтій, Олександр, Дмитро
 
Цей день в історії: 
 
1385 — укладено Кревську унію — угоду між Королівством Польським і Великим князівством Литовським, Руським, Жамойтським і іних земель, яка передбачала об'єднання цих країн в єдину державу
1457 — закінчено друкування Майнцського псалтиря[en], першої точно датованої інкунабули
1775 — Катерина II видала царський маніфест, який офіційно ліквідував запорізьке козацтво
1880 — закінчено спорудження знаменитого собору в Кельні (будову розпочато в цей же день у 1248)
1917 — рішенням Тимчасового уряду Росії Микола II Романов разом з сім'єю відправлений на поселення до Тобольська
1920 — армія Польщі розпочала контрнаступ проти Червоної армії
1920 — Чехословаччина та Югославія створили Малу Антанту
1930 — прийнята ухвала ЦВК і РНК СРСР «Про загальне обов'язкове початкове навчання»
1935 — в США введена система соціального страхування (допомога безробітним)
1941 — підписана Атлантична хартія між Великою Британією і США
1945 — імператор Хірохіто видав указ про капітуляцію Японії
1947 — Пакистан та Індія здобувають незалежність від Великої Британії опівночі. Пакистан святкує цю подію 14 серпня, Індія — 15 серпня.
1971 — проголошено незалежність Бахрейну.
1980 — на Ленінській верфі у Гданську (Польща) під проводом Леха Валенси 17 000 робітників починають страйк, що став початком демократизації Польщі і повалення комуністичного уряду Ярузельського.
1983 — на першому чемпіонаті світу з легкої атлетики у Гельсінкі 19-річний український спортсмен Сергій Бубка став чемпіоном світу в стрибках з жердиною
1992 — почалася грузино-абхазька війна
 

Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.