Голос-Інфо

A+ A A-

Неприємна новина для Івано – Франківських платників податків

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Державна фіскальна служба задумала змінити критерії блокування податкових накладних та визначення великих платників податків.

ДФС наполягає на оперативному зміні критеріїв блокування, передає «Народна Правда» з посиланням на UBR.

Така позиція обумовлена ​​думкою, що організатори різних схем дуже швидко підлаштовуються під нові правила і обходять їх. Отже, в ДФС вважають логічним забрати у Мінфіну повноваження щодо коригування критеріїв.

За словами керівника Офісу великих платників податків ДФС Євгена Бамбізова, низка бізнесменів користуються недосконалістю критеріїв системи блокування податкових накладних. Наприклад, створюють нетипову номенклатуру продукції з накладними без вказівки суми ПДВ, а вже після вписують товар з ПДВ.

«Таким чином заводилася неіснуюча номенклатура, яка в подальшому «продавалася» тим підприємствам, які в ній зацікавлені», – пояснив Бамбізов.

Тим часом, партнер Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Томашевська назвала такі ініціативи кроком назад у реформуванні роботи податкової служби. За її словами, представники великого бізнесу і конверт-центрів все одно реєструють такі накладна, користуючись «допомогою» деяких фіскалів.

За словами Томашевської, по кожній операції платники, особливо у випадку з внесенням передоплати, змушені доводити з документами реальність угоди і свою добропорядність.

Що стосується критеріїв великих платників, то їх існує два: обсяги сплачуваних податків та обсяги оподатковуваних операцій. Однак фіскали хочуть додати ще два: кількість співробітників і вартість основних фондів.

До того ж, діючі критерії у ДФС пропонують підвищити: обсяг сплати податків з 20 мільйонів гривень до 30 мільйонів гривень, а обсяг доходу – з 1 мільярда гривень до 1,5 мільярда гривень.

Бамбізов зауважив, що таким чином фіскали зможуть уникнути «міграції» платників між податковими органами, яка відбувається щороку. І до того ж з нинішніх 2,5 тисячі компаній в реєстрі залишиться 900-1000. Скорочення обійдеться загальним надходженням у 2 відсотки.

Нагадаємо, після набрання чинності пенсійною реформою в Україні розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізичних осіб-підприємців, які відносяться до першої групи єдиного податку,  з 1 січня 2018 року буде збільшено вдвічі.

 

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.