Голос-Інфо

A+ A A-

Кінець грошей: В Україні скасовують копійки, а в світі – паперові купюри

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

В Україні Нацбанк зібрався з духом і запропонував відмовитися від штампування дрібних монет, передає Ukr.Media. Мовляв, це економічно невигідно. Між тим, у деяких країнах світу вже навіть перестали друкувати паперові гроші. Всі розрахунки переводяться в безготівкову форму. Скільки ж ще залишилося жити традиційним банкнот і монет.

Скандинавія: Попереду всієї планети

Поки в Україні відмовляються від емісії монет, деякі країни Вже перестали друкувати паперові гроші. Так в некогда году центральний банк Данії Зупини друк копійчаних банкнот и закрив свой Останній монетний двір. Вівесті з обігу готівку прагнем НЕ только Данія, Такі Спроба роблять такоже Швеція и Норвегия.

Головне питання, хто з них перший повністю відмовіться від готівкі. В одній з найрозвіненішіх країн Європи, Норвегии збіраються до 2020 зовсім відмовітіся від готівкі. Справа в тому, что Частка готівкового товарообігу там Всього 5%. У структурі витрат домогосподарств цею

Показник ще менше - всього 4%. Рідше, чем в Норвегии, готівкові гроші зараз Використовують лишь у Швеції та Великобритании. На сьогоднішній день карти там не беруть хіба что на вуличних розпродаж.

У Швеции в основному готівкою корістуються люди похилого віку та мігранти. Согласно з результатами дослідження брітанської фінтех-компании PPRO Group, примерно третина населення Великобритании больше не вікорістовує готівку Взагалі, а почти 60% мешканців вважають, что країна Незабаром Повністю перейшовши на Безготівкові Платежі.

Кроме того, около 59% брітанців вважають, что країна "скоро" Повністю відмовіться від готівкі, а 12% впевнені, что це состоится в найбліжчі п'ять років. Про ті, Що Великобританія перейдемо до безготівковіх платежів в найбліжчі два роки, заявили 2% опітаніх.

Не все так райдужно

Проти, в Европе є країни, Які НЕ поспішають відмовлятіся від звичних папірців и монеток. Так, например, за 2015 рік (останні опубліковані дані) ОБСЯГИ готівкових коштів в странах ЄС зріс на 8% порівняно з попереднім роком, говориться в Даних Євростату. Лідером з обороту готівкових операцій стала Італія - ​​на частко країни пріпадає около 26% грошового обігу євро.

Навряд чи пережили банківську кризу греки почнут найближче годиною довіряті як и Ранее своєї банківської системи. Пам'ятаєте, як кілька років тому для того, щоб зняти 50 євро люди вістоювалі багатогодінні Черги до банкоматів.

А що у нас

В Україні Частка безготівковіх розрахунків растет, но поки що находится нема на найвищу Рівні. Причин тут багато - и постійні кризиса в економіці и політична нестабільність. Хоча ситуация Почаїв поліпшуватіся. За данімі НБУ, за результатами третього кварталу Частка безготівковіх розрахунків у загально обсязі операцій з використаних платіжніх карток в Україні склалось 38,6% и збільшілася з початку року на 3,1%.

Тобто, як две третина населення у день Отримання зарплати вважають за краще піті в банкомат, зняти готівку и потім розплачуватіся старим перевіренім способом у магазинах. Хоча, тенденція, все-таки позитивна.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.