Голос-Інфо

A+ A A-

Уряд змінив функції Мінюсту під час повернення викрадених дітей в Україну

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Уряд вніс зміни до Порядку виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року № 889.

Рішенням вдосконалено механізм реалізації в Україні зобов'язань, визначених Конвенцією, підвищення ефективності взаємодії компетентних органів у процесі її виконання.

Також запропонованими змінами уточнюються та деталізуються функції Міністерства юстиції та інших органів, пов'язані з розглядом заяв про повернення дитини з іноземної держави в Україну на підставі Конвенції. «Це сприятиме створенню прозорості, чіткості та регламентованості дій усіх залучених державних органів, а також надання необхідної допомоги громадянам», – йдеться у поясненні до документа.

Постанова, зокрема, передбачає, що у разі надходження заяви про сприяння поверненню дитини в Україну Мін’юст звертається до Адміністрації Держприкордонслужби на підставі довіреності заявника із запитом щодо надання інформації про перетинання дитиною державного кордону.

Також відомство звертається до Національного центрального бюро Інтерполу з метою встановлення місцезнаходження дитини за кордоном і перевіряє правильність заповнення та обґрунтованість заяви і наявність необхідних документів, що додаються до неї.

Далі Міністерство надсилає заяву разом з пакетом необхідних документів центральному органу іноземної держави та сприяє одержанню на запит центрального органу іноземної держави додаткової інформації від заявника та/або заявником документів, передбачених статтею 15 Конвенції.

У разі винесення іноземним компетентним органом рішення про відмову в поверненні дитини Мін’юст повідомляє заявнику дату його винесення і надсилає заявнику копію такого рішення, а також вживає заходів до отримання від центрального органу іноземної держави відомостей про порядок і строки оскарження рішення.

Окрім того, інформує центральний орган іноземної держави про відкликання заяви у разі відмови заявника від вимог щодо повернення дитини і звертається до МЗС з метою залучення закордонної дипломатичної установи України для вжиття заходів до захисту прав дитини, яка є громадянином України, якщо вона перебуває на території консульського округу, до прийняття рішення про задоволення заяви про повернення дитини та узгодження із заявником, якщо він перебуває на території консульського округу, та центральним органом іноземної держави організаційних питань, пов’язаних з поверненням дитини.

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.