Голос-Інфо

A+ A A-

У Мін’юсті пояснили, як правильно оформити скаргу до антирейдерської комісії

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міністерство юстиції України роз’яснило, як правильно оформити скаргу до Антирейдерської комісії, адже формальні помилки при складанні скарги є причиною недопуску до розгляду значної кількості скарг.

Усім скаржникам перед складанням скарги варто уважно ознайомитись із нормативними актами, які регулюють порядок звернення до комісії, пояснила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Закон один для всіх, тому навіть якщо є формальні помилки при складанні скарги, Комісія не може допускати її до розгляду», - зазначила заступник міністра. Вона наголосила, що Комісія розглядає виключно процедурні порушення, вчинені під час здійснення реєстраційних дій. «Комісія не є судовим органом, вона не розглядає суть правочину, ми оцінюємо лише правильність дій реєстратора чи нотаріуса під час реєстрації», – додала вона.

За словами Сукманової, до Комісії можна звернутися протягом 60 днів після вчинення незаконної реєстраційної дії або ж 60 днів з моменту, як особа дізналася чи могла дізнатися про цей факт. Заступник міністра також додала, що Комісія не має повноважень розглядати скаргу, якщо існує судовий спір з цього предмету.

«Закон передбачає два випадки, коли судовий спір заважає розгляду скарги Комісією. Якщо ми говоримо про відносини щодо майнових прав оренди чи корпоративних прав, то Комісія не може розглядати скаргу, по якій існує судовий спір між тими ж сторонами і з того ж предмету. Але це не стосується лише сторін, які беруть участь в судовому засіданні. Для нас всі сторони, які можуть взяти участь у розгляді скарги, також є зацікавленими сторонами. Що стосується об’єктів нерухомості, там трохи інше формулювання. Там йдеться про будь-який судовий спір, предметом якого є об’єкт нерухомості», - зазначила заступник Міністра юстиції.

Вона також додала, що скарга обов’язково повинна містити:

повне найменування (ім'я), місце проживання (місцезнаходження) скаржника, а також найменування (ім'я) представника скаржника, якщо скарга подається ним;

реквізити рішення державного реєстратора, яке оскаржується. До таких реквізитів належить його номер, дата та суб’єкт внесення

зміст оскаржуваного рішення,

обставини, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання;

підтвердження прав скаржника на майнове право (наприклад, витяг із державного земельного кадастру, що підтверджує право, і той факт, що ця людина була і є орендарем певної земельної ділянки);

належно засвідчені документальні докази порушення прав скаржника державним реєстратором (для юридичних осіб - засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Для фізичних осіб - повинні бути засвідчені підписом).

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.