Голос-Інфо

A+ A A-

Міністр соцполітики розповів про ініціативи щодо виплат зайнятим пенсіонерам

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Уряд планує фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії і переглядати його тільки за бажанням громадянина, наприклад, якщо його заробітна плата після виходу на пенсію збільшилася. Про це 13 грудня в ефірі "Вечірнього прайму" на телеканалі "112 Україна" заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Міністр розповів, як на пенсіонерах "наживаються роботодавці".

"Після досягнення пенсійного віку пенсіонер продовжує працювати. А далі що роблять наші роботодавці? "Ти пенсіонер, крім зарплати, ти отримуєш пенсію. Давай ми тобі знизимо зарплату?". А він каже: "Ну які питання". Проходить 5 років, він звільняється. Іде до Пенсійного фонду. Пенсійний фонд бере персоніфікацію за цих 5 років і коефіцієнти уже нижчі. Додає до тих, які є, і в нього падає коефіцієнт. І таким чином у нього падає пенсія навіть при збільшенні вислуги років", – зазначив Рева.

За його словами, заниження вартості робочої сили з часом негативно відгукується для пенсіонера.

"У нас є багато пропозицій, щоб фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії і переглядати сам коефіцієнт тільки в тому випадку, коли людина після виходу на пенсію продовжує працювати з більш високим заробітком, тобто за бажанням працівника. Ми такий варіант розглядаємо", – наголосив він.

Рева підкреслив, що зараз пенсіонер не має вибору: якщо він працює і далі платить внески, то все це зараховується до діючого коефіцієнту.

"У нас така пропозиція: пенсіонеру призначили пенсію – зафіксували. Далі, якщо він працює, і його зарплата менша, значить враховується тільки стаж, тобто збільшуються відсотки. А якщо в нього зарплата вища і він працює, то тоді за бажанням буде враховуватися і те, і те (і стаж, і розмір зарплати – ред.)", – зазначив міністр.

За його словами, зараз збираються пропозиції щодо необхідних коректив в систему пенсійного забезпечення.

"Ми плануємо у 2019 році зробити перерахунок пенсії, так у нас написано в законі, і внести відповідні корективи внести", – наголосив міністр.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.