Голос-Інфо

A+ A A-

Захист авторських прав

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Кабмін схвалив два законопроекти Мінекономрозвитку у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Обидва документи розроблені відповідно до концепції реформи захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Схвалення зазначених законопроектів завершує виконання Урядом України вимог Угоди про асоціацію з ЄС щодо вдосконалення системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні.

Мета законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» – вдосконалити наявну систему організації та захисту авторських і суміжних прав.

Відповідно до його положень, передбачене:

врегулювання належності майнових прав на об’єкти авторського права і суміжних прав, які створені на замовлення або за трудовим договором;

використання ліцензій, доступних у цифровій формі, що можуть надаватись засобами електронного зв’язку у вигляді публічної пропозиції;

впровадження вільних ліцензій, що передбачають надання автору гнучких інструментів легального і безоплатного поширення власних результатів творчої діяльності та укладення договорів.

Другий законопроект – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей», спрямований на захист і стимулювання винахідницької діяльності в Україні.

Норми законопроекту передбачають:

впровадження можливості електронної подачі заявок на реєстрацію;

вдосконалення механізму оскарження заявок в “Укрпатенті”;

принцип «post-grant opposition» – можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку після видачі патенту (якщо патент було видано з порушенням авторського права, або винахід не є корисною моделлю);

подолання «патентного тролінгу».

За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайла Тітарчука реформа системи охорони прав інтелектуальної власності важлива з суто економічних причин.

«Через непрозорість та неефективність роботи організацій колективного управління в Україні, автори недоотримують величезні суми авторської винагороди (роялті). А надходження до державного бюджету у 100 разів менші, ніж могли би бути. Тому у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект про впорядкування діяльності організацій колективного управління. А цей законопроект про авторське та суміжні права доповнює його», – відзначив Тітарчук.

Більш детально ознайомитись із положеннями законопроектів можна у презентації:http://bit.ly/2E8nwEU

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.