Голос-Інфо

A+ A A-

Законопроект про дорогоцінні метали та каміння

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Мінфін презентував для публічного обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».

Про це повідомила прес-служба відомства.

У Міністерстві зауважують, що згідно з постановою Кабміну щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади було ліквідовано Державну пробірну службу України, яка виконувала функції з реалізації державної політики у сфері пробірного контролю та здійснювала контроль за додержанням вимог законодавства при здійсненні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням.

Документ покладає функції з реалізації державної політики у сфері державного пробірного контролю на Мінфін, але без здійснення контрольно-наглядових функцій. Функції із захисту прав споживачів виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння покладені на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка є контрольно-наглядовим органом.

Окрім того, повноваження органів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства при здійсненні операцій на ринку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння мають органи доходів і зборів та підрозділи Національної поліції.

Головна мета напрацьованого законопроекту – законодавчо забезпечити дерегуляцію господарської діяльності у сфері пробірного контролю та усунути надлишкові та дублюючі функції контролюючих органів у цій сфері.

Законодавчий акт, зокрема, врегульовує повноваження органів контролю за операціями з дорогоцінними металами і дорогоцінним каміння; посилює відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог законодавства у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння і уточнює функції Мінфіну як органу, на який покладено реалізацію державної політики у сфері державного пробірного контролю, із виключенням повноважень щодо здійснення ним контрольно-наглядових функцій.

Окрім того, документ законодавчо врегульовує повноваження Мінфіну у зв’язку із ліквідацією Державної пробірної служби; створює умови для лібералізації операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням шляхом відміни адміністративної відповідальності за порушення норм використання, втрат дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, норм повернення брухту і відходів, неналежне ведення спеціального обліку, зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, оскільки це є відповідальністю самих власників майна чи органів управління суб’єктів державної власності і сприяє посиленню захисту прав громадян як споживачів виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння – торгівля виробами, які не мають відбитка державного пробірного клейма або мають відбиток підробленого державного пробірного клейма, тягне за собою штраф з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Після погодження із заінтересованими державними органами та публічного обговорення Мінфін направить законопроект на розгляд Кабміну і потім відповідно до Верховної Ради.

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.