Голос-Інфо

A+ A A-

Пропонується запровадити грошову компенсацію жертвам насильства

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міністерство юстиції розробило проект закону про підвищення гарантій прав жертв умисних насильницьких злочинів шляхом надання їм державної соціальної допомоги у вигляді компенсаційної виплати.

Про це повідомила прес-служба відомства.

«Створення дієвого механізму реалізації компенсації збитків жертвам умисних насильницьких злочинів законів є досить актуальним питанням сьогодення, оскільки нині існуючий механізм відшкодування шкоди, заподіяної злочином, створює достатньо складну систему процесуальних відносин, пов’язаних з доказуванням характеру та розміру заподіяних злочином матеріальних збитків, що дуже часто не дозволяє отримати постраждалим від злочину належну грошову компенсацію», – зазначено у повідомленні.

Тобто, якщо органи розслідування не можуть забезпечити розкриття злочину та притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб, потерпілі на невизначений час позбавляються можливості відшкодувати завдані їм збитки коштом порушників. «До таких злочинів належать грабіж, хуліганство, тяжкі тілесні ушкодження, фізичне насильство, вбивство», – зазначив директор Департаменту з питань правосуддя на національної безпеки Мін'юсту Олександр Олійник.

У країнах ЄС існує практика, що держава надає компенсацію через спеціальний компенсаційний механізм для потерпілих або фонд. З цих коштів постраждала особа і отримує кошти на лікування чи відновлення фізичного та психологічного стану.

«Щоб змінити ситуацію, яка є зараз в Україні Міністерство юстиції і підготувало цей проект закону. Варто відзначити, що даний проект був погоджений та підтриманий Консультативною Місією ЄС. Після проведення Міністерством юстиції додаткових узгоджувальних консультацій з Міністерством фінансів щодо джерел формування державного фонду компенсації збитків жертвам злочинів проект закону буде поданий до Міністерства закордонних справ з метою подальшого внесення його на розгляд Президенту України та Парламенту», – додають у Міністерстві юстиції.

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.