Голос-Інфо

A+ A A-

МЗС готує вихід з СНД і розрив договору про дружбу з РФ

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Народний депутат України Світлана Заліщук повідомила, що Міністерство закордонних справ України підготувало пропозиції про вихід країни з органів СНД та денонсацію договору про дружбу з РФ, передає Ukr.Media.

"Міністр Павло Клімкін на нашому комітеті у закордонних справах анонсував, що МЗС підготував пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсацію договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією", - написала С. Заліщук на сторінці у Фейсбуці в середу. Вона також зазначила, що міністр на запитання, коли можна очікувати подібних дій, повідомив, що рішення залишається за главою держави.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума – 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Відповідно до статті 40 Договору, він укладений терміном на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна із сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду. Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати вступу договору в силу (з 1 квітня 1999 року) і закінчувався 1 квітня 2009 року.

Тоді жодна з сторін не виявила бажання про припинення дії договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжується на наступний десятирічний період. Згідно з Договором про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ і Україною, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію шкоди безпеці один одного.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.