Голос-Інфо

A+ A A-

ВООЗ закликає всі держави світу ввести заборону на азбест

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Експерти підрахували, що відмова від цієї небезпечної речовини не приведе до серйозних економічних втрат. Навпаки, його подальше використання загрожує значними витратами на медичну допомогу, проведення очисних робіт, покриття судових витрат і виплати хворим. 

 У зв'язку з цим експерти Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) закликала всі держави світу вести повну заборону на видобуток, використання, виробництво і продаж всіх видів азбесту.

Завдяки своїй дешевизні і міцності азбест використовувався людьми протягом століть, перш за все, в будівництві і в виробництві фрикційних деталей. Але після того, як були знайдені докази його канцерогенності для людини, більшість держав, але не всі, відмовилися від цього мінералу. До 2013 року щорічні обсяги видобутку, виробництва і споживання азбесту скоротилися більш ніж удвічі. В даний час лише чотири держави - Бразилія, Китай, Казахстан і Російська Федерація - виробляють понад 99 відсотків світового обсягу азбесту і 25 держав споживають, принаймні, по 1000 тонн азбесту в рік. Причому, велика частина споживання припадає на 10 держав: Індію, Китай, Росію, Бразилію, В'єтнам, Індонезію, Казахстан, Таїланд, Туркменістан і Узбекистан.

У новому дослідженні ВООЗ йдеться, що щорічні глобальні витрати на надання медичної допомоги, пов'язані з впливом азбесту на здоров'я, за оцінками, становлять 2,4-3,9 млрд доларів. У цю суму не входять додаткові витрати на компенсацію моральної шкоди та соціальне забезпечення. В одних лише Сполучених Штатах витрати на судові витрати за позовами, пов'язаними з азбестом, досягли 2,3 млрд доларів.

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.