Logo
Версія для друку

Андрій Рева розповів, коли почнеться і як буде проходити монетизація субсидій

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Монетизація субсидій, яка повинна початися з 1 січня 2019 року, буде проведено у три етапи. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики з посиланням на міністра Андрія Реву, інформує Ukr.Media.

За словами міністра, перший етап розпочнеться з 1 січня, другий - з 1 травня, а заключний третій - з 1 жовтня 2019 року. При цьому Рева зазначив, що механізм проведення монетизації ще до кінця не відпрацьований.

"Зараз йде процес верифікації одержувачів субсидій, адже попередній раз люди декларували свої доходи в 2015 році. Було виявлено п'ятдесят тисяч осіб, серед яких є власники будинків з площею понад 200 квадратних метрів і квартир понад 120 квадратних метрів, які з нульовими доходами купували автомобілі за 700 000 гривень та інші дорогі речі, то, напевно, перевірка потрібна. Адже монетизація субсидій означає надання громадянам грошей для оплати комунальних послуг, і тому потрібно забезпечити адресність допомоги, щоб гроші отримували саме ті люди, які дійсно потребують субсидії", - заявив міністр.

В кінці квітня 2018 року Кабмін прийняв рішення про внесення змін до програми надання субсидій за житлово-комунальні послуги. В уряді заявили, що мета нововведень – запобігання випадкам зловживань та призначення державної допомоги людям, які приховують свої доходи.

Своїм рішенням Кабмін ввів нові критерії для надання допомоги від держави. Зокрема, якщо у власності сім'ї є автомобіль, яким менше 5 років (крім мопеда і авто, наданого органом соцзахисту), субсидію не будуть призначати. Також необхідно вказувати в декларації доходи від оренди майна, наприклад, від здачі в оренду квартири.

З 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку– 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Безробітним необхідно буде стати на облік в центр зайнятості, в іншому випадку людям працездатного віку, які претендують на субсидію, органи соцзахисту автоматом будуть вважати дохід в три прожиткових мінімуми - 5286 грн.


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram
Останнє редагування

Схожі матеріали (за тегом)

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.