Голос-Інфо

A+ A A-

Пенсії, розвиток медреформи і відмова від копійок: що чекає українців в липні

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

З 1 липня в Україні набуває чинності медична реформа, в чеках заокруглюватимуть суми, підвищиться мінімальна пенсія для деяких категорій громадян.

З початку липня українців будуть лікувати по-новому, Нацбанк припинить випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок, а в столиці очікується підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, інформує Ukr.Media.

Пенсії і прожитковий мінімум

З 1 липня українців чекає підвищення прожиткового мінімуму, а також перше з двох запланованих у цьому році підвищень пенсії.

Згідно держбюджету, прожитковий мінімум зросте з 1700 до 1777 гривень.

Мінімальна пенсія зросте з 1373 до 1435 гривень.

Важливо: мова йде про пенсії для осіб, які не мають необхідний рівень страхового стажу (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років; для тих, хто вийшов на пенсію до 1 жовтня 2011 року – 25 і 20 років відповідно)

Максимальний розмір пенсії на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, збільшується з 13 730 грн до 14 350 грн.

Надбавка донорам перераховується, виходячи з прожиткового мінімуму на одну людину, на рівні 10%.

Медреформа

C 1 липня 149 медустанов первинки в 22 областях України "почнуть працювати за новими правилами".

За словами в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, мова йде про "установах першої хвилі" - тих міст, районів і громад, які добре підготувалися до змін".

"Вперше у сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів є чіткий перелік послуг, які вони повинні надавати, а держава буде оплачувати ці послуги згідно з встановленими тарифами і коригувальним коефіцієнтом", - розповіла Супрун.

Договори між установами і НСЗУ уклали до 5 червня. Вже з липня вони будуть отримувати фінансування за новою схемою.

"На 149 установ, з якими сьогодні укладені договори, на друге півріччя виділять близько 1,5 мільярда гривень. Інші заклади охорони здоров'я, як і раніше, будуть надалі фінансуватись через механізм субвенції", - пояснила в. о. міністра.

"Реформа дрібних грошей"

У зв'язку з майбутнім припиненням карбування монет номіналом в 1, 2, 5 і 25 копійок Нацбанк з 1 липня вводить систему округлення сум в чеках при розрахунку готівкою.

 

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.