Голос-Інфо

A+ A A-

Президент України підписав закон про посилення захисту авторських прав

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про ефективне управління майновими правами в сфері авторського і суміжних прав» (№7466).

Згідно з текстом цього документа будуть встановлені правила роботи організацій колективного управління авторськими правами (ОКУ).

Про це повідомляє офіційний веб-портал Верховної Ради.

Нагадаємо, 15 липня підтримали 246 народних депутатів. Передумовою до підписання даного законопроекту було припинення ввозу ряду товарів із України в США за порушення авторських прав.

Документ встановлює ряд вимог і порядок акредитації та реєстрації ОКУ, особливості наповнення Реєстру подібних організацій, а також регуляція питання збору, розподілу і виплати ними винагороди власникам авторських прав.

У законі зазначається, що ОКУ є зареєстроване громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, яке не має мети отримання прибутку.

У документі передбачені критерії відбору ОКР: тільки ті організації, які мають найбільший репертуар, міжнародне визнання і підтримку правовласників, зможуть отримати відповідний статус.

Планується визначити за однією ОКУ по кожній із сфер колективного управління, за рахунок чого автор буде знати організацію, що відповідає за той чи інший напрям діяльності.

Закон також зобов'язав ОКР постійно звітувати у своїй діяльності, повідомляти автора про використання його творів і про те, яку винагороду за це йому треба.

Джерело

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.