Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 130
A+ A A-

Скасування застави для корупціонерів, децентралізація - найцікавіші законопроекти

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Протягом минулого тижня у Верховній Раді було зареєстровано 70 законопроектів.Проект закону щодо системи місцевого самоврядування у місті Києвізареєстрували нардепи від "Самопомочі" Єгор Соболєв, Павло Костенко, Роман Семенуха, Остап Єднак, Оксана Сироїд, Олег Березюк, Ірина Подоляк. Нардепи пропонують внести зміни до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ". Текст документу покищо відсутній на сайті Ради.

Після заяви президента Петра Порошенка про необхідність скасувати заставу для корупціонерів, в парламенті з'явилися три законопроекти про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України. Законопроект щодо аспектів застосування застави в випадках тримання під вартою зареєстрував нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко. Інший нардеп з "НФ" Роман Заставний подав законопроект, яким пропонує не застосовувати заставу "до осіб, які скоїли корупційні злочини".  Також змінити КПК у своєму законопроекті пропонує нардеп від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Артеменко. Тексти документів відсутні на сайті парламенту.

Включити до порядку денного другої сесії Ради законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) і про його направлення до Конституційного Суду України пропонує нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Руслан Князевич. Відповідний проект постанови зареєстрований в Раді.

Призначати пенсії "у зв'язку зі смертю або загибеллю унаслідок ушкодження здоров'япід час участі в Революції Гідності" пропонує позафракційний нардеп Михайло Головко. Йдеться про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Текст документу відсутній на сайті парламенту.

Зберегти робочі місця для тих мобілізованих, хто працював у фізичних осіб-підприємців, пропонує нардеп від "Самопомочі" Тарас Пастух. Він пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю України. Прийняття законопроекту, на думку депутата, закріпить за працівниками приватних осіб-підприємців такі ж права як і за працівниками підприємств, установ, організацій в разі їх призову (мобілізації) на військову службу.

Надати згоду на залучення для України кредиту в 500 мільйонів євро під гарантії від уряду Німеччини для відбудови інфраструктури регіонів східної частини України просить у Ради президент. Відповідний законопроект за його поданням був зареєстрований на сайті парламенту. "Ці інвестиції мають охоплювати такі сфери, як транспорт, енергетика, теплопостачання, енергоефективність, водопостачання, водовідведення, соціальна інфраструктура, відновлення та будівництво житла", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Мобілізовувати у першу чергу тих, хто раніше служив у силових структурахпропонують нардепи від "Самопомочі" Павло Кишкар та Роман Семенуха, внісши зміни до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". На думку нардепів, у першу чергу мобілізації мають підлягати ті, хто раніше працював у Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ та інших військових формуваннях, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту, на службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України. На переконання депутатів, мобілізація найбільш професійних та досвідчених кадрів забезпечить адекватне реагування на загрози національній безпеці держави.

Проект Закону про місцевий референдум зареєстрували нардепи від "Народного фронту" Олена Бойко, Олена Ледовських, Микола Федорук, "Блоку Петра Порошенка" - Олексій Гончаренко, Олександр Черненко, Світлана Заліщук, Сергій Кудлаєнко та Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Попов. Сьогодні для громадян України така форма прямого волевиявлення, як місцевий референдум, не є доступною, - наголошують автори документа. Водночас депутати вказують, що "предметом місцевого референдуму не можуть бути питання, що загрожують загальнодержавним інтересам України, а саме територіальній цілісності та устрою, демократичному ладу, зміні державних кордонів".

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.