Голос-Інфо

A+ A A-

Набрала чинності постанова про офіційний курс гривні до іноземних валют

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

1 серпня 2018 року набирає чинності постанова НБУ від 19 липня 2018 року №80 «Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів і розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США».

Про це повідомляє Офіс великих платників ДФС.

Документом Нацбанк установлює офіційний курс гривні до іноземних валют, міжнародних рахункових грошових одиниць, а також офіційний курс банківських металів (далі - офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів). НБУ не має жодних зобов'язань зі здійснення за ним операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та банківських металів.

Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів установлюється:

1) щоденно - для конвертованих валют, які широко використовуються для здійснення платежів за міжнародними операціями, валют країн - членів Європейського Союзу (група Класифікатора іноземних валют та банківських металів), для іноземних валют інших країн, які є головними зовнішньоторговельними партнерами України (додатки 1, 2 до Положення), і для банківських металів (додаток 4 до Положення);

2) один раз на місяць - для інших іноземних валют (додаток 3 до Положення);

3) один раз на місяць - уточнений для спеціальних прав запозичення.

Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, зазначених у підпункті 1, починає діяти наступного робочого дня після дня встановлення.

Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, установлений на останній робочий день тижня або на передсвятковий день, діє протягом наступних вихідних або святкових днів.

Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, установлений в останній робочий день тижня або в передсвятковий день, починає діяти в перший робочий день наступного тижня чи в перший післясвятковий робочий день.

Офіційний курс гривні до іноземних валют, зазначених у підпункті 2, установлюється в останній робочий день місяця та починає діяти з першого числа наступного календарного місяця і діє до кінця цього місяця.

Інформація про встановлений офіційний курс гривні до іноземних валют та курс банківських металів оприлюднюється на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ та надсилається абонентам системи електронної пошти НБУ.

Інформація про встановлений офіційний курс гривні до долара США (додаток 1 до Положення) оприлюднюється до 16.00.

Інформація про встановлений офіційний курс гривні до інших іноземних валют та банківських металів (додатки 2 - 4 до Положення) оприлюднюється до 18.00.

Офіційний курс гривні до іноземних валют установлюється з точністю до чотирьох десяткових знаків після коми, а до банківських металів - з точністю до двох десяткових знаків після коми.

Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів використовується резидентами та нерезидентами України для відображення в бухгалтерському обліку операцій з іноземною валютою та банківськими металами, в інших випадках, визначених законодавством України.

НБУ кожного робочого дня розраховує та оприлюднює на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ довідкове значення курсу гривні до долара США згідно з укладеними на МВРУ угодами станом на 12.00 (далі - довідкове значення курсу гривні до долара США) з метою надання суб'єктам ринку оперативного індикатора курсу гривні до долара США. Суб'єкти ринку та НБУ не мають жодних зобов'язань щодо укладання угод за відповідними параметрами.

Оприлюднення довідкового значення курсу гривні до долара США здійснюється в день його розрахунку до 12.30 на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ.

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.