Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 130
A+ A A-

Фальстарт Садового? Самопоміч розпочала виборчу кампанію

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Заява Садового, що за зміни до Конституції в частині децентралізації природним шляхом зібрати 300 голосів неможливо, можна розцінювати, як початок виборчої кампанії. Команда мера Львова, лідера «Самопомочі» Андрія Садового – перша партія, яка розпочала кампанію з виборів депутатів до місцевих рад.

Про це свідчать не лише заяви лідера «Самопомочі», а й те, що ця партія стала першою, яка оприлюднила списки потенційних кандидатів у місцеві ради по Україні.

«Для громадського обговорення» та «внесення зауважень», як стверджує офіційний сайт «Самопомічі».

На перший погляд, пропонований «на оглядини» список не цікавий. Фермери, дрібні підприємці, торгові агенти і студенти – тобто ті, про кого Садовий з гордістю каже, що це майбутнє країни. Яке, поки що, себе у жодний спосіб не проявило. Але, переконаний Садовий, ще проявить. Ключова, і за великим рахунком, єдина складова партійного іміджу – категорія «нові».

Проте, при ближчому розгляді, «нові» виявляються не такими вже й новими. Так, у списку є дехто Віталій Добровольський, цікавим фактом з політичної біографії якого є депутатство у Вінницькій обласній раді у 2006-2010 роках. Пройшов туди він за списками БЮТу, але майже негайно вийшов з фракції та приєднався до групи «Партії вільних демократів». Тобто одним з перших започаткував модель партійної зради, яка у майбутньому отримає назву «тушок».

Сьогодні Добровольський хоче отримати депутатський мандат знову.

Як хоче ще один фігурант зі списку «попереднього обговорення» Ігор Сеньків. На сайті партії розміщено його стислу біографію і пару речень про «громадську активність», яка звелася до заснування ініціативної групи «Самопомічі» у Вінниці. І це не зовсім правда. Точніше неправда зовсім. У 2006 році Сеньків балотувався у першій п’ятірці з одіозного «Народного блоку Литвина» до Вінницької міської ради. Не пройшов. Але не засмутився і перейшов до «Громадянської позиції Анатолія Гриценка». Тепер балотувався до Вінницької обласної ради у 2010 році. Знову «пролетів». На черзі – третя спроба.

Але задамо самі собі просте питання – навіщо людина з такою впертістю намагається здобути владу? Відповідь тут же – на сайті «Самопомічі». Ігор Сеньків є генеральним директором ТОВ «МП Юлія»http://samopomich.ua/wp-content/uploads/2014/09/47_Senkiv.pdf

Підприємство виконує проектні та будівельно-монтажні роботи http://julia.utel.net.ua/forme.htm і спеціалізується на виконанні робіт для комунальних закладів областіhttp://www.goszakupka.com.ua/engine/modules/getdoc.php?path=/parser_get/docs/2013-02/138690825142676100.doc&name=13022WU076797.doc

Зацікавлене керівництво «МП Юлія» у тому, щоб мати солідного лобіста в обласній раді? Усі будівельні підприємства із відповідною спеціалізацією можуть лише мріяти про це.

Але повернемося до заяв Садового. За даними опитування, проведеного у липні цього року інститутом ім. Яременко та агенцією Соціальний моніторинг показують, що рівень підтримки «Самопомочі» на рівні України становить 10,1%. Це, якщо навіть некритично перенести рейтинг популярної у західних областях України рейтинг «Самопомічі» на Вінницьку область (а тут він нижчий) – 10 депутатів у Вінницькій обласній, і 6 депутатів у Вінницькій міській раді. Це не той вплив, на який розраховує Садовий з командою. А якщо так, то слід переформатовуватись з учасника коаліції в опозиціонерів. Сказано – зроблено!

І «Самопоміч» починає обережно рухатися шляхом Тимошенко. Яка з коаліції не виходить і міністрів з уряду не відкликає, але тарифну політику Кабміну чомусь критикує.

І вже Садовий, Сироїд та інші нардепи від «Самопомочі» стверджують, що депутати не наберуть у Раді 300 голосів за голосування змін до Конституції в частині децентралізації, всіляко критикуючи ініціативи президента і спікера щодо децентралізації.

У команді Садового заявляють про тиск на нардепів, про можливий вихід з коаліції восени.

І у той же час «Самопоміч» має намір провести у вже децентралізовані ради своїх депутатів. А у деяких областях (в основному на Заході) претендуватиме на посади мерів, голів райрад і обласних рад.

Якась невідповідність виходить між словами і справами «Самопомочі».

 

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.