Logo
Версія для друку

Олександр Сич: Слухання претендентів на посади голів РДА у кращому випадку є імітацією демократії

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Таку думку щодо проведення слухань претендентів на посади голів РДА висловив екс-віце-прем`єр України Олександр Сич у коментарі Бліц-Інфо.

"Чи це ініціатива голови адміністрації, чи хтосьйому порадив – я не знаю. Можу тільки сказати своє враження про цей процес. Чесно кажучи, я скептично ставлюся до такої  новації. В кращому разі, це є імітацією демократії. А в гіршому – цеманіпулювання інструментами демократії. Окремі люди приводили на слухання свої групи підтримки, які намагались їх лобіювати. Там нічого не залежало від того, які людина має характеристики і чи годиться вона бути на цій посаді в принципі", - розповідає Олександр Сич.

Політик зазначає, що створення інституту слухань при призначенні голів районів з одного боку може бути спробою зняття Олегом Гончаруком із себе відповідальності, з іншого – ширмою дляпризначення неоднозначних особистостей, передає кореспондент "Бліц-Інфо".

"Згідно чинного законодавства, голови райдержадміністрацій є представниками президентської вертикалі влади. Представником президентської вертикалі на теренах області, очевидно, є голова облдержадміністрації. Відповідно, він і має підбирати кадри на керівників районів, подавати їх на розгляд Кабміну та Секретаріату Президента України. Якщо, скажімо, голова адміністрації хоче порадитись з громадськістю, то він може запропонувати свою кандидатуру, яку й повинні підтримати люди. Такий кандидат мав би мати досвід роботи у системі державного управління, володіти інформацією про відповідний район. Саме така людина, яка, на думку голови ОДА, ефективно виконуватиме повноваженняголови району, могла би обговорюватися громадянами як реальний претендент напосаду. Тобто, підібравши людину, з громадою вже можна порадитись. А процес, який був запущений обласною владою, можна вважати у певній мірі й спробою перекласти відповідальність на громаду. Якщо потім результати роботи керівника району будуть негативними, то завжди можна буде зіслатися на вибір громади. Тому, повторюю ще раз, призначенняголів РДА є відповідальністю голови облдержадміністрації. І якщо є бажання ставити дане питання на розгляд громади, то це можна зреалізувати. Але це не зовсім ті методи, які зараз практикуються. В кращому разі ми стали свідками імітації демократії, а у гіршому – маніпулюванням інструментами демократії", - пояснив Олександр Сич.

 
 

Медіа

Схожі матеріали (за тегом)

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.