Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 130
A+ A A-

Фокус від Шевченка, або як УКРОП фінансово стимулює виборців

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Часи, коли голоси виборців куплялися за гречку давно минули. Тепер в моді купляти “голоси” за живі гроші, називаючи це “грошовою компенсацією за втрачений час”. Stanislavske.TV дізналося, хто перейшов грань передвиборчої агітації та відкрито купує голоси виборців.

«Привіт, не хочеш сьогодні 3 години поспілкуватись про майбутнє “Франика” у складі фокус-групи, і отримати компенсацію часу в розмірі 100 грн?» – таке запитання близько тижня блукає мережою, застаючи зненацька. Воно дісталося і до журналістів Станіславського ТВ, яких ця тема неймовірно зацікавила.

Отже, починається все із зустрічі з дівчинкою, яка віддає вам запрошення. Зразу попереджає: «Це все від Коломойського і Шеви». Без цього запрошення ви не можете брати участь в «соціологічному опитуванні». Також, участь в ньому вам не світить, якщо ви не:
– прописані у Франківську;
– маєте повних 18 років;
– маєте намір брати участь у виборах;
Якщо ви підпадаєте під три вище сказані пункти, то гостинно просимо.

ha8EBVue6qg.jpg

Проходить це дійство в приміщенні друкарні «Нова Зоря». Реєструєтесь у милої дівчини при вході та приєднуєтесь до фокус-групи.Фокус-група складається з 10-13 чолвік, вік і діяльність різна. Тут ви можете зустріти як милу першокурсницю, так 40-літню жінку з двома дітьми. Сидять учасники в колі, задля зменшення нервозності всім пропонують каву, чай та печиво. В центрі столу сидить пан Радислав – відомий у вузьких колах соціолог. Він і вестиме сьогоднішнє дійство.Спочатку всім повідомляють про спонсора данного шоу – Олександра Шевченка, потім про представників партії УКРОП. Все це під приводом того, що вище сказаним особам небайдужа думка громади про їх місто. «Ось з цієї причини, – каже Радислав, виймаючи з кишені диктофон, – я змушений записувати нашу розмову.» А розмова ця триватиме небагато-немало – 3 години. Мало віриться, що комусь і справді потрібні ці данні, але питати всім явно незручно.

Вмикають диктофон і починається опитування людей. Питання не складні, просто сформовані та не викликають підозри – «З чим у вас асоціюється Франківськ? Чим у Франківську можна зацікавити туриста?». Потім питання починають включати політичну складову: «Якби Ви були мером, що би Ви зробили спочатку? Що би Ви змінили в місті?» Тут варто згадати про цікаву річ – спілкуючись з окремими учасниками фокус- групи, вияснилось, що три-чотири учасника працювали або працюють в даний час у Шевченка. І як не дивно, найактивнішу участь в обговоренні приймали саме вони, що неабияк впливало на думку інших, далеких від політичних баталій, людей.

Соціолог вміло формує зі слів кожного учасника практично готові лозунги: «Тобто Ви хочете сказати, що в Івано-Франківську є цікава туристична особливість, але вона схована владою від народу?». «Так, так..» – відповідає дівчинка, яка хвилину назад говорила щось про красиву церкву в центрі міста.Питання чимраз стають цікавіші, ось для прикладу: «Кого з впливових і популярних людей Франківська Ви знаєте?». Правда, цікаво, навіщо пану Олексанру це знати..?

За три години спілкування рівень уваги падає і Ви практично не можете аналізувати ввесь інформаційний потік, який циркулює навколо вас. Це і є кінечною ціллю «соцопитування».Пан Радислав вимикає диктофон і милим ненав’язливим голосом починає розповідати біографію Шевченка. Там і про юного студента Сашка згадується, який будучи ще в університеті закохався в село Буківець, – « І ось подивіться, що він з ним зараз зробив! Курорт, просто курорт!»А ще там говориться про те, як він планує змінити місто. Тут Радислав використовує свої нотатки, які він встиг зробити протягом нашого обговорення проблем. Тобто, зачитує Ваші ж думки, але вже від особи Шевченка.Ще трохи піарить УКРОП, як зібрання сильних і незалежних активістів, а тоді запитує всіх і кожного: «Ну що, за кого будете голосувати?»70% одноголосно і без аргументовано обирають Пана Олександра. Ще 30%, що становить студентство, говорять щось про його не дуже вдалу спробу в ролі нардепа і про те, що над цим питанням  їм ще думати і думати, що, безумовно, тішить. Соціолог на це лише усміхається і говорть: «Ну так, тому він і йде керувати містом. Можливо, Олександр Леонідович також неідеальний, але альтернативи то йому ж нема…».

MI9h53NU_F8.jpg

В кінці Ви робите колективне фото і отримуєте «компенсацію за втрачений час» – 100 грн, в імпровізованому конверті – А4 зігнутий вдвоє. Також пропонують взяти ще запрошення для друзів. За кожного запрошеного Вам “світить” ще 50 грн.

Ось така пірамідальна система працює у передвиборчій компанії Олександра Шевченка.

 

використані матеріали: STANISLAVSKE TV

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.