Голос-Інфо

A+ A A-

Ігор Насалик розповів, як Янукович погрожував відкрутити йому голову (ексклюзивне інтерв’ю)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

nasalyk 2

На виборах міського голови в 2010 році його підтримало 91.3% калушан. Цьогоріч Ігор Насалик висунутий Блоком Петра Порошенка «Солідарність» кандидатом на посаду міського голови Івано-Франківська.

 Сьогодні Ви вже в передчутті старту офіційної виборчої кампанії. Кажуть вона обіцяє бути дуже цікавою через серйозність протистояння Насалик-Шевченко. З чого почнете свою виборчу кампанію та на чому зробите акцент?

 Перш за все, я вважаю, що всі кандидати, які йдуть на міського голову міста Івано-Франківська, мають свою мотивацію і тут не можна сказати хто сильніший, хто слабший. Для мене всі кандидати є сильними.

З іншого боку, я не можу конкурувати з деякими з них у фінансовій складовій. Але основна моя кампанія буде направлена на спілкування з людьми для того, щоб донести свої погляди на розвиток міста і розповісти про шляхи їх реалізації.

 Можливо Ви проводили аудит Івано-Франківська? Яке взагалі у Вас враження про стан обласного центру, в плані економіки та соціалки та інфраструктури?

 Я не хочу коментувати роботу свого колеги, міського голови Івано-Франківська, бо все одно – хто б не став головою міста, він повинен провести аудит, переглянути звіти контрольно ревізійного управління, для того, щоб зрозуміти з чого стартувати і які позиції відстоювати в майбутньому.

До того ж, аудит можна замовити лише тоді, коли ти в статусі міського голови.

 Які програми ви готові привнести в місто?

 Перші програми – це ті, котрі пов’язані з тими завданнями, які поставила держава – з 1 січня 2016 року введення в місті безоплатної медицини для пенсіонерів та соціально незахищених груп, а з січня 2017 року – для всіх мешканців Івано-Франківська.

Друге – це величезний фінансовий ресурс, який буде направлений в дошкільні та шкільні заклади. Тобто, система освіти буде фінансуватися без участі батьків.

Третє – це житлово-комунальний комплекс. Підуть програми ремонту дахів, вікон, термоізоляції, тощо.

Далі – розвиток малого та середнього бізнесу, розвиток ІТ-технологій, задіяння великих виробничих можливостей Калуша та людського ресурсу Івано-Франківська.

 А як, щодо створення пішохідних зон в Івано-Франківську?

 Тут перше, що потрібно буде зробити – це винести за межі міста адміністративні центри, які зосередженні переважно в середмісті. Створити офісні блоки, розвантажити центр і вже після цього робити там пішохідні зони. Потрібно рухатись в напрямку європейських пріоритетів – спочатку пішохід, потім велосипедист, потім громадський транспорт, а лиш потім індивідуальний транспорт.

nasalyk

 Багато говорять про Ваші досягнення в Калуші. Та наші міста все ж таки різні. Чи вдасться адаптувати ваш досвід для обласного центру?

 Система управління містом одна й та сама – вона базується на Законі про місцеве самоврядування. Можливості щодо реалізації проекту реформування в Калуші значно менші (бо це місто обласного підпорядкування), ніж можливості Івано-Франківська. Бо це вже місто обласного значення. Це все одно, що пересісти з «Лади» на «Мерседес» – система управління та сама, а можливості більші.

 А що ви думаєте про реформу міліції й створення поліції? І чи плануєте ви, за прикладом Калуша, створювати муніципальну поліцію в Івано-Франківську?

 Це позитивний шлях реформування правоохоронних органів – створення нової поліції. А муніципальна поліція буде створена обов’язково і буде працювати так, як вона працює в Калуші. Це – охорона шкіл (щоб батьки за власні кошти не наймали охоронців), це – патрулювання разом з патрулями МВС. Вони дивляться за тим, щоб не було стихійних ринків, хуліганства. Людина повинна почувати себе захищеною і в правовому, і в фізичному сенсі.

 Відомо, що Вам ще в 2010-му році вдалось залучити для Калуша понад півторамільярда гривень так званих екологічних коштів. Що вдалось зробити завдяки цим ресурсам?

 Ми єдині в Україні, хто не лише провів референдум, на якому мешканці Калуша висловились за оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації, але й ті, хто втілив рішення громади в життя – вийшов указ Президента, було рішення Верховної ради.

З іншого боку, цю програму реалізовував не міськвиконком, а обласна державна адміністрація.

На сьогоднішній день я очолюю тимчасову слідчу комісію по ефективності використання цих коштів, то ж можу зазначити, що проблема з гексохлорбензолом в Калуші практично знята.

В липні цього року приїжджав екологічний комітет Верховної ради, було засідання в Калуші і зараз розробляють подальшу форму реалізації екологічних проектів.

nasalyk_igor

 Повернемося до Івано-Франківська. Чи приведете Ви з собою фахівців з рідного Калуша, можливо вони й зараз працюють з Вами у штабі?

 Виключено. В штабі ніхто з Калуша не працює. Калушани повинні займатися Калушом. Там хороша команда, котра підтримує реалізацію всіх тих програм, які існують. А франківська команда повинна складатися з франківчан, серед яких є дуже багато людей, котрі в стані реалізувати ці програми. В тому числі такі люди є і в команді кандидатів в депутати, яка йде до міської ради від Блоку Петра Порошенка. Тому я оптимістично дивлюся на реалізацію всіх програм, які заплановані.

 За яким критерієм формувалася команда кандидатів по округах в місті?

 По їх можливостях і по бажанню кандидатів реалізувати програми реформ. Ми зібралися разом, я представив концепцію розвитку міста, з кожним кандидатом мав розмову. Всі готові цю концепцію підтримати.

 Ваші очікування щодо результату виборів, по міському голові, також і по округах, наскільки впевнено відчуває себе «Солідарність» на округах в місті за Вашою інформацією?

 Я не маю інформації. Я просто знаю, хто переможе на виборах – той за кого проголосує більшість мешканців міста.

 Сьогодні багато говорять про гроші на вибори. Кажуть нібито «Свобода» тратить понад мільйон в місяць і так вже декілька місяців піариться, при тому що їхній кандидат ледь не бідніший (якщо вірити декларації) за простого пенсіонера. Звідки кошти на кампанію у Вас?

 Почнемо з того, що до 1998 року я був одним з найуспішніших бізнесменів, але, перейшовши в політику, продав весь свій бізнес. То ж мені достатньо коштів для того, щоб вести кампанію. Крім того можна переглянути мою декларацію, яка засвідчить, що я не бідую. Можна також переглядати виборчий фонд кандидата, аналізувати і робити висновки.

nasaluk_title_8679_615x462

 Ви, можливо, бачили вибори в Чернігові: там просто «засівали» виборців. Це саме зараз місцями робиться в Івано-Франківську. При цьому очевидно, в деякій мірі, ці речі є «виправданими», бо соціологія показує, що в разі підкупу частина людей таки «відплачують» голосами. Ваша позиція як громадянина та політика щодо таких речей?

  Я п’ять разів обирався по своєму округу. Три рази у Верховну раду і двічі міським головою. Як правило, в мене результати були чи не найкращі в Україні. Але в жодній з моїх кампаній не було навіть натяку на те, щоб якимось фінансовим чином вплинути на виборця.

Зрозуміло, що всі ці продуктові набори, тощо – це форма підкупу виборця. А виборча кампанія повинна базуватися на ідеях, на спілкуванні з виборцями, але аж ніяк не на інших формах, не передбачених виборчим законодавством.

 Не встигли Ви зареєструватися, як про Вас уже пишуть у Фейсбуці, що Ви були в Партії регіонів. Для франківців це серйозний мінус, у разі якщо це піде у народ? Як реагуватимете і звідки ці речі взагалі беруться?

 Якщо мені скажуть, що я вбив Кеннеді, то як мені на це реагувати? З 2006 року я вісім з половиною років міський голова, ще рік – народний депутат України.

Як можна було в західній Україні бути міським головою стільки часу і бути членом Партії регіонів? Коли в 2010 році Янукович приїздив відкривати «Лукор- Карпатнафтохім» і я представив йому територіально-адміністративну реформу, то він тоді мені заявив, що таким самостійним головам як я, треба голову відкручувати. Отака в мене була співпраця з Партією регіонів.

В своєму житті я був в двох партіях – це УНП (де Віктор Анушкевичус був моїм заступником), а починаючи з 2010 року, я очолив «Українську партію».

 Розкажіть про цю партію. В Івано-Франківську про неї мало відомо…

 «Українська партія» – це був, швидше, інструмент до виборчого процесу. Так зробила в той час Верховна рада, що обиратися могло 50% мажоритарників, а 50% від партії.

«Українська партія», між іншим, на виборах до міської ради набрала майже 70%.

 Що думаєте про теперішню міську владу в міськраді. Міський голова та «Свобода»? Конфлікти між ними?

 З 2006 по 2010 рік я пропрацював головою в міській раді, де не було жодного депутата, який би проголосував за мене, як за міського голову, але це не заважало мені реалізовувати всі програми. В міській раді не повинно бути місця політиці, в міській раді є господарка. Якщо націлити міську раду на реалізацію програм, то не буде часу на політично-деструктивні дії.

Ваше ставлення до Революції Гідності? Знову ж таки, опоненти закидують, мовляв, Ви ігнорували революцію. А от один з кандидатів (Шевченко) натомість має фото з Майдану. Ну по-факту так виходить… на чому й іде піар у мережі…

 Найбільш критичний період Майдану був з 18-го по 22-ге лютого. Саме тоді вирішувалося куди піде наша держава. І саме тоді кожен приймав рішення, де йому бути в той відповідальний момент. Міська рада Калуша прийняла рішення і 18-го лютого виїхала на Майдан на чолі з міським головою. З 18-го по 23-є ми перебували у вирі, в гущі всіх тих героїчних і трагічних подій. Перебували в складі Калуської сотні.

nasalyk

 В Калуші Ви п’ять разів впевнено перемагали на виборах, будучи рекордсменом по Україні за відривом від конкурентів. Як Вам вдалось цього досягти?

 Перший раз міським головою Калуша я став «випадково». Оскільки формування Верховної ради йшло виключно за партійними списками, то я розумів, що це буде не парламент а акціонерне товариство закритого типу. Так воно й вийшло.

Тому я відмовився балотуватися до Верховної ради. Тим часом в Калуші були екологічні проблеми і була екологічна програма екологічної партії ЕКО+25, яка запропонувала мені висуватися від неї на міського голову. Я погодився. І несподівано і для міста, і для себе був обраний.

А на всіх подальших виборах я вже не займався агітацією. Якщо я робив справу, то просив людей дати оцінку моєї роботи. Як правило цією оцінкою ставали голоси виборців, віддані за мене на виборах.

 Зараз Ви народний депутат, не шкода складати мандат заради міста Івано-Франківськ? Ваша мотивація? Що взагалі спонукає нардепів йти в мери?

 Що значить шкода? Я йшов у Верховну раду задля того, щоб запустити процес децентралізації, я входив і в комісії, які готували реформу, багато напрацював з Інститутом регіонального розвитку, з Кабінетом міністрів… І якщо програма децентралізації вже вступає в дію (завдяки змінам до Конституції), то було б дуже цікаво реалізувати програму, якою я вже займаюся п’ять років.

Це ж моя ідея 2010 року – про децентралізацію влади та надання повноважень громадам. І якщо в 2010 році це був погляд одного окремо взятого міського голови, то на сьогоднішній день – це вже політика держави. Тому хочеться спробувати з нових позицій, з позицій більш потужної громади реалізувати те, про що я говорив.

Медіа

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.