Голос-Інфо

A+ A A-

В ООН стурбовані ситуацією на непідконтрольних уряду України територіях

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Системна безкарності за порушення прав людини звужує перспективи досягнення миру і стабільності на сході України.

Таким є один з висновків доповіді, опублікованій 17 грудня Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини. Його автори вкрай стривожені атмосферою беззаконня на непідконтрольних уряду територіях, порушеннями прав людини в Криму, а також обмеженнями свободи слова в державі в цілому.

Доповідь охоплює період з 16 серпня по 15 листопада 2018 року і детально описує порушення прав людини, в першу чергу, по обидва боки лінії зіткнення. Його автори повідомляють, що за цей час 14 цивільних осіб загинули і 36 отримали поранення, що на 52 відсотки менше, ніж за попередній тримісячний період. У доповіді наголошується, що в цілому від конфлікту на сході України постраждали понад чотири мільйони осіб. У важкому становищі перебувають 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб.

Автори доповіді відзначають, що на території самопроголошених «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» в порушення Мінських домовленостей і Конституції України діють незаконні структури органів правосуддя. У цих непідконтрольних уряду районах немає умов для діяльності неурядових організацій. Там не проводяться ніякі публічні заходи, крім тих, які ініціювалися так званою «владою».

У новому документі зазначається певний прогрес у розслідуванні трагедії під час протестів на Майдані в 2014 році. Так, вказується, що правоохоронні органи ідентифікували снайпера внутрішніх військ, підозрюваного в тому, що він стріляв у протестувальників. Йому пред'явлені обвинувальні висновки у вбивстві. Разом з тим експерти відзначають, що поки немає прогресу в справі по подіям 2 травня 2014 року в Одесі.

Автори нової доповіді висловили стурбованість нападами на співробітників засобів масової інформації та активістів громадянського суспільства. «Такі напади підживлюють нетерпимість, пригнічують свободу слова і підривають принцип верховенства права, що особливо небезпечно в контексті майбутніх виборів», - йдеться у доповіді.

Серйозну стурбованість у авторів доповіді, як і раніше викликає ситуація з правами людини в Криму, де Росія «нехтує зобов'язаннями держави, що окуповує». Експерти повідомляють, що жителі півострова стикаються «з необґрунтованими обмеженнямисвободи слова та вираження поглядів, свободи об'єднання і свободи пересування». Жителів Криму позбавляють права зберігати свою ідентичність, культуру і традиції. Експерти повідомляють про переслідування кримських татар. «Щонайменше, п'ятеро жителів Криму, всі - кримські татари, були засуджені зазвинуваченнями в екстремізмі, за зберігання матеріалів або розміщення всоціальних мережах інформації, яка вважається «екстремістською» або «терористичною».

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.