Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 130
A+ A A-

Порошенко вирішив попрощатися з чиновниками по-англійськи

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Якщо ідею про "робочу" англійську мову почнуть по серйозному впроваджувати, в Україні доведеться звільнити чи не 90% держслужбовців.

Чи можливо реалізувати ідею Петра Порошенка щодо введення "робочої" англійської мови в Україні? На жаль, за нинішніх розкладів ця красива ініціатива ризикує перетворитися на чисту профанацію.

Учора, вочевидь, під враженням від візиту до Києво-Могилянської академії, президент Петро Порошенко заявив, що виступає за введення англійської, як другої робочої мови, поряд з українською по всій країні. "Могилянка вперше впровадила дві робочі мови - українську та англійську. І я думаю, що було б дуже добре, щоб і в Україні, а не лише в Могилянці, крім української, з'явилася ще своя робоча мова. І цією мовою по праву має бути англійська", - заявив Порошенко.

Щоправда, він так і не пояснив, для кого і як може бути запроваджено англійську "робочу" мову. Через цю розпливчасту пропозицію президента, у соцмережах між представниками "диванної сотні" вибухнула гостра дискусія відносно того, чи справді в Україні зараз настільки необхідно вводити англійську мову як "робочу", і якщо її вводити, то в якому форматі.

Загалом, досить складно пояснити, що означає термін "робоча мова". Згідно з Конституцією в Україні існує лише одна державна українська мова, відповідно вона ж і єдина "робоча". Також у законодавстві є пряма вимога до державних чиновників щодо вільного володіння державною мовою. Втім, що можна говорити про англійську, якщо навіть ця – логічна і правильна – норма на практиці ігнорується всіма.

Українці добре пам’ятають рівень української від прем’єра часів Януковича Миколи Азарова, чия "азіровка" стала мемом всеукраїнського масштабу. Серед нинішнього керівництва України також можна згадати персоналії, вільне володіння українською яких викликає серйозні питання. Йдеться, зокрема, про міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який у своїх виступах використовує лише російську, а українську акуратно обходить стороною. Що вже говорити про чиновників середньої ланки, які не на видноті, і знання яких перевірити неможливо?

Легко уявити собі, що буде, якщо зобов’язати чиновників вільно володіти англійською мовою як "робочою". Це скінчиться або тим, що доведеться звільняти чи не весь чиновницький корпус (і ким його замінити?), або ж, як завжди, перевірку знань іноземної мови влаштують за чисто формальними ознаками. Або просто махнуть на цю ідею…

В результаті, з високою ймовірністю можна припустити, що якщо проводити таку реформу "в лоб", все залишиться як і було. Не дуже зрозуміло, як звичайні бюрократи використовуватимуть англійську мову на практиці. Якщо мова йде про працівників міністерства закордонних справ, або міжнародних департаментів у інших міністерствах, співробітників прикордонної служби та митниці – логічно, що вони мають знати англійську задля виконання їхньої безпосередньої діяльності. Але чи потрібна англійська рядовому працівнику соцстраху у якомусь райцентрі?

Окрім того, варто зважати на те, що аби влаштувати курси англійської для величезного, більш ніж мільйонного чиновницького корпусу, знадобляться величезні фінансові ресурси. До того ж такі курси гарантовано матимуть дуже низький ККД: адже вони відбуватимуться після завершення роботи, що не додаватиме їм популярності.

З огляду на це, видається, що в цьому питанні краще йти може не таким швидким, але дієвим еволюційним шляхом. Президенту, якщо він справді хоче підтягнути знання англійської серед українців, варто зосередитися на найнижчий, але водночас найважливішій ланці – системі загальної та вищої освіти. Так, Порошенко міг би викликати до себе міністра освіти Сергія Квіта і обговорити питання збільшення годин англійської у школах та вищих навчальних закладах. Якщо ж переводити систему освіти на "англійські рейки", необхідно передбачити збільшення державного замовлення для викладачів англійської, потреба в яких автоматично різко зросте.

Окрім того, очікувати швидкого ефекту від реалізації такої реформи не варто. Втім, вже за 10-15 років рівень знання англійської мови в Україні покращиться в рази. Проте і це не дасть потрібного ефекту, якщо в державі не будуть проведені інші реформи, які покращать інвестиційну привабливість України та її туристичний потенціал.

Реальна боротьба з корупцією та проявами чиновницького свавілля, які не дають нормально працювати на українських ринках іноземцям – це реальний крок для інтеграції України в англомовний світ. Лише в такому разі знання англійської не лежатиме мертвим вантажем. Тому президентові, якщо він справді хоче ввести "робочу" англійську мову в Україні, варто розуміти, що з такими темпами реформ, переважній більшості українців англійська мова ніколи не стане в нагоді…

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.