Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 130
A+ A A-

Ростислав Гудзінський про виборчі перегони

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Виборча кампанія 2015 року підтвердила відсутність в Україні справжніх політичних партій, які б мали ідеологію, структуру, стратегію розвитку та сталу позицію. У більшості- це політико- бізнесові клуби за інтересами, або й відверто олігархічні проекти. Дещо на їх фоні виділяється ВО «Свобода».

Цікавою була і виборча кампанія в Івано –Франківській області та в обласному центрі. Головна ж інтрига розгорілась довкола виборів міського голови Івано –Франківська.  У першому турі «з гри» вийшов Олександр Шевченко, лідером став представник президентської партії Ігор Насалик (27,5 % виборців, 23 393 голосів), другим – Руслан Марцінків (23,34 %, 19 850 голосів).

Щодо другогу туру, він як у Франківську так і по всій Україні був досить кволий, що і позначилось на явці виборців, яка стала рекордно низькою за весь час Незалежності України 37,8%, у першому турі 48%. Для багатьох експертів результати перегонів були неочікувані, так як відрив між переможцем Русланом Марцінківим, представником ВО «Свобода», та Ігорем Насаликом склав більше 10%. Офіційні результати підтвердили – перемога за Марцінківим (54,8 %, 37 714), за Насалика проголосували 42,3 % виборців (29 077).

Запорукою перемоги Руслана Марцінківа стало декілька факторів, у першу чергу це робота на впізнаваність, яку політик розпочав задовго до старту офіційної виборчої кампанії. Популістичні заяви, ролики та реклама про те, що «Свобода ремонтує дороги», а безробітний на протязі двох років претендент, ніби то активно цьому сприяв. По третє це робота у «полі», з мешканцями мікрорайонів міста та приміських сіл. В кінці ж виборчої кампанії, «Свобода» робила акцент на те, що мером має стати «Івано –Франківець», хоча сам Руслан Марцінків народився в Чернігівській області. ВО «Свобода» забезпечила явку своїх прихильників на виборчі дільниці, що і дало відповідний результат. Нажаль думаючий електорат «залишився вдома на дивані, у фейсбуці».

Щодо Ігоря Насалика, то його кампанія у першому турі була досить потужною, але допущені  помилки, досить істотно позначились на результати виборів. Мало приділялась увага приміським селам, та депресивним районам міста, вирішенню нагальних комунальним потреб. Заїзні гості з Києва іноді призводили до протилежного результату і грали на пониження рейтингу Ігоря Степановича.

Досить цікавими були і вибори до міської ради Івано-Франківська, ВО «Свобода» посіла перше місце отримавши 14 із 42 депутатів. Навколо цієї політичної сили очевидно і буде створено більшість у міськраді, до яких приєднаються 4 депутати ВО «Батьківщини», «Ляшківці з РПЛ», до них з великою ймовірністю долучаться і «закляті друзі» з УКРОПу.

Цей факт показує, що ніякої місцевої політики, а тим більше «еліт» в регіонах України так і не було створено, все вирішується кулуарно на особистих домовленостях лідерів партій (читай господарів бізнес-проектів). Все це подається, як єдність «демократичних сил». До прикладу Олег Головенський, лідер Івано-Франківського міського осекрдку УКРОПу вже готує грунт до об’єднання з свободівцям, заявляючи: «інколи необхідно переступати через старі образи і шукати точки дотику, а не плодити протистояння і безлад.Наразі ми готові до консультацій з усіма політсилами. Можливо, крім партії влади – «Солідарності». А щодо виборців УКРОПу, яких місяцями налаштовували та цькували проти ВО «Свобода» то тут буде так, як у відомому вислові: «Мавр зробив свою справу, марв (виборець) може йти».

Щодо роботи міського голови Руслана Марцінківа то на мій погляд вона буде хаотичною, а сам мер керований з зовні. Це не буде сприяти сталому розвитку міста Івано –Франківська і надалі будуть «договорняки» на замовлення. Одне точно, що Бог дав Руслану Марцінківу та «Свободі» шанс на кінець то служити людям і виправити ситуацію. Як вони ним скористаються покаже час. З рештою все буде залежати від них, та нас громадськості, яка повинна конструктивно критикувати, пропонувати рішення проблем та здійснювати громадський контроль. Думаю, що мало по малу ми йдемо вперед і спільними зусиллями зробимо наше улюблене місто, область та Україну процвітаючими. Ми представники найбільшої в Івано –Франківській області громадської організації «Всеукраїнське об’єднання Голос» цьому сприятимемо.

 

Ростислав Гудзінський

 

Медіа

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.