Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 150
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 130
A+ A A-

Через недофінансування ДПСУ збереження українських кордонів опинилася під загрозою

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Для вирівнювання зарплат прикордонникам потрібно додатково 1,4 млрд. грн, стверджує Фриз. СЕГОДНЯ.ua  

Держприкордонслужбі України необхідне додаткове фінансування в 2016 році. Про це в facebook написала народний депутат України від "Блоку Петра Порошенка", член парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Ірина Фриз відзначає важливість

"Бюджетом-2015 грошове забезпечення рядового та сержантського складу Державної прикордонної служби України (ДПСУ) передбачалося на рівні 2200 грн. Для порівняння грошове забезпечення рядового та сержантського складу ЗСУ в той же період склав 2900 грн, а Національної гвардії – 2800 грн на місяць. Те є різниця в грошовому окладі військовослужбовців ДПСУ та ЗСУ / НГУ становила 700-600 грн., тобто 21-24%. Бюджетна пропозиція на 2016 рік було сформовано з урахуванням істотного збільшення грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ та НГУ відповідно до 7000 грн на місяць для рядового та сержантського складу. Втім, для військовослужбовців ДПСУ грошове забезпечення було збільшено тільки до розміру окладу військовослужбовців ЗСУ в 2015 році, тобто до 2900 грн. Таким чином, різниця між окладом військовослужбовця ЗСУ та ДПСУ в поточному році складе 4100 грн або 58%!", – написала вона.

За її словами, збереження такої диспропорції призведе до серйозних наслідків. "По-перше, скорочення військовослужбовців ДПСУ. І це в умовах ситуації на Донбасі, нестабільної ситуації навколо Криму, необхідності боротьби з контрабандою на заході України, пильності на півночі країни. По-друге, істотного зниження рівня охорони державного кордону. По-третє, зриву виконання завдань, передбачених Планом лібералізації візового режиму ЄС для України на 2016 рік", – написала Ірина Фриз.

Депутат також зазначила, що значна кількість військовослужбовців ДПСУ знаходиться в зоні проведення військової операції і разом з ЗСУ та нацгвардійцями виконує свої обов'язки по лінії розмежування, але разом з тим отримує значно менше грошове забезпечення.

"Враховуючи поточну ситуацію і необхідність передбачати розвиток подій як на Сході, так і вздовж семи тисяч кілометрів нашого кордону, вважаю у нас є достатньо підстав для вирівнювання грошового забезпечення нашим військовослужбовцям Державної прикордонної служби. Саме тому, я переконана, що сума – 1,481 млрд грн, яка потрібна для справедливого вирівнювання оплати праці прикордонникам, повинна бути знайдена, адже якщо ми сьогодні фінансово не забезпечимо наших військових на кордоні, завтра ми можемо залишитися без його захисту взагалі. Міністерство внутрішніх справ, в чиєму підпорядкуванні знаходиться ДПСУ та яке є першим розпорядником бюджетних коштів, має врахувати питання вирівнювання диспропорції грошового забезпечення, а не дистанціюватися від вирішення цього питання тільки для прикордонників, закриваючи очі на подальші негативні наслідки для держави. Ми в комітеті з питань національної безпеки і оборони зробимо все для того, щоб ДПСУ отримала необхідні для цього кошти з Державного бюджету, а також запропонуємо компенсаторні механізми недопущення зростання бюджетного дефіциту ", – написала Ірина Фриз.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.