Голос-Інфо

A+ A A-

Судова реформа зробить Порошенка абсолютним диктатором

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Колишній міністр юстиції Олександр Лавринович схвально поставився до змін у Конституцію в частині реформування судової влади в Україні, однак наявність перехідного періоду, тривалістю два роки, ставить під сумнів її результативність, адже за чей час Петро Порошенко не просто збільшує свій вплив на судову владу в Україні, а отримує "необмежені повноваження".

На думку Лавриновича, позитивним моментом є те, що для ВР стають неможливими 2 чинники - політичний і корупційний, які прибрали " з процедури призначення судів і звільнення суддів" , а також те, що буде лише три рівні судової системи - не буде повторної касації.

В той же час, Лавринович дуже скептично віднісся до так званих перехідних положень Конституції, які дозволять Порошенкові отримати абсолютний вплив на суддів, їх призначення та процедуру створення судів.

"По суті, він отримує необмежені повноваження по тому, щоб сформувати всю судову систему так, як він хоче і з тим, кому він хоче довірити можливість ухвалювати судові рішення. Це стосується того, щоб сьогодні два органи, які відверто демонструють свою лояльність і прислуховуються до побажань, що виходять з Банкової, - це Вища кваліфікаційна комісія і Вища рада юстиції.", - наголосив Лавринович під час інтерв'ю виданню "Голос столиці".

На думку колишнього міністра юстиції, ці два органи будуть "консультуватись" із Банковою і не нехтуватимуть думками та "побажаннями" згори.

"Вони будуть протягом 2-3 років завершувати процес утворення, ліквідації, реорганізації судів, призначення суддів, атестації суддів і визначать, хто взагалі буде суддею і якщо буде суддею, то де буде. Після цього, я думаю, мало хто засумнівається, що думка, яка буде висловлюватись або яка буде матись на увазі в головному будинку країни, вона буде знехтувана або не буде почута. ", - пояснив Лавринович і додав, що у кінцевому підсумку ми отримаємо " достатньо залежну судову систему на фінішній після цих двох років" .

Колишній міністр також зауважив, що судді чекатимуть вказівок від Банкової про те, як себе правильно поводити. "Дуже багато суддів чекають вказівок, доручень, як треба себе правильно вести, які рішення приймати після трьох законів, які вже приймались.", - наголосив Лавринович.

Джерело znaj.ua

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.