Голос-Інфо

A+ A A-

Продовження санкцій проти РФ під загрозою

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

В останні місяці з'явилися повідомлення про те, що деякі регіони країн Євросоюзу виступають за скасування санкцій проти Росії. Поки що це були чотири регіони Італії та Кіпр.

Нещодавно такий же «пробна куля» була запущена і в парламенті землі Баден-Вюртемберг Німеччини. А вийшло з цієї спроби те, що по-німецьки називають «постріл в грубку» ( «ein Schuss in den Ofen»). Але про все по порядку.

Консенсус про те, що санкції введені не через міфічну «русофобію», а через зовсім прагматичного неприйняття вільним світом того, що північний сусід України змінив кордон в Європі і підтримує нестабільність на сході України, залишається у європейців незмінним. Він заснований не на якійсь особливій любові до України, а на раціональності. Ніхто в Європі не зрадів поверненню за часів «холодної війни» і протистояння Сходу і Заходу. Далі ж починаються нюанси.

Аргументи, які приводять в Європі прихильники скасування санкцій - санкції не змінюють політику Москви. Такий аргумент «заносять» в приймальні Штайнмайера і в кабінети Меркель і Олланда. Для «простого народу» є інша формула: ми страждаємо без російських замовлень. Цей другий аргумент сильніше буде і цілком може подіяти на простих громадян, особливо в регіонах. Так би мовити, далеко від доріг світової політики, «на землі». Але тільки в тому випадку, якщо ці «страждання» дійсно існують.

Так що ж відбулося на півдні Німеччини? У травні 2016 року партія Альтернатива для Німеччини (AfD) звернулася до уряду Баден-Вюртемберга з проханням прояснити вплив санкцій на економіку світу. Уряд відповів так. Імпорт з Росії залишився майже незмінним і складається в основному з нафти і газу на суму близько 1,3-1,8 млрд євро. Оскільки ціни на них в 2015 значно нижче цін 2012 року, то РФ припадає тепер більше добувати і доставляти, щоб виручка залишалася колишньою. І так, експорт в Росію впав на 42% до 3 млрд. В основному це промислові машини, автомобілі, техніка для обробки даних, електроприлади і оптика.

Режим санкцій заснований не на якійсь особливій любові до України, а на раціональності


Так що ж - і правда, «страждання» у наявності? Але от халепа. Оборот з Росією займав незначне 10 місце (3%) в 2012 і зайняв ще більш менш важливе 18 місце в 2015 з 1,6%. Висновок міністерства: торгівля з Росією впала не через санкції, а через рецесію її економіки, що почалася ще в 2012 році. До санкцій. А рецесія - не час для інвестицій та закупівлі обладнання. Експорт же Баден-Вюртемберга в цілому тільки виріс на 11% до 195 млрд, переорієнтувавшись на інші, більш перспективні ринки.

А закачується відповідь уряду зовсім вже безнадійно для мрій про скасування санкцій. Баден-Вюртемберг повністю підтримує позицію Берліна про необхідність повного виконання Мінських угод.

Так що ж, перемога України можна заспокоїтися: південь Німеччини поки за збереження санкцій? А ось і ні. Чому? Запит AfD пройшов на тлі повторного за останній час візиту російського міністра економічного розвитку Улюкаєва в Штутгарт і зустрічі його з підприємцями і міністром економіки. Для Росії зняття санкцій життєво необхідно. І Москва домагається цього цілеспрямовано, діючи широким фронтом не тільки на рівні європейських уряду, але і в регіонах Європи. А що ж Україна? У червні посол України зустрічався в Штутгарті з головою земельного парламенту. Схоже, така увага України до Баден-Вюртемберг і є поки що єдиний результат «зусиль» тих, хто хотів би скасування санкцій.


Сергій Альпин - НВ

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.