Голос-Інфо

A+ A A-

Які зміни чекають на Україну з жовтня

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

У жовтні очікується скасування регулювання цін на продукти, демобілізація і призов на строкову службу, безвізовий режим з ЄС.

1 жовтня розпочинається пілотний проект скасування державного регулювання цін на соціально значущі продукти харчування, який закінчиться 1 січня 2017 р. Соціально значущі – це мінімальний перелік продуктів, які необхідні людині для того, щоб не залишитися голодним і отримати достатньо калорій і вітамінів. Націнка на них в роздробі не повинна перевищувати 15% від оптової ціни.

Згідно з постановою Кабміну №1548 від 1996 р., в перелік соціально значущих продуктів входять: молоко жирністю 2,5%, сметана (15%), сир (9%), масло вершкове (72%), олія соняшникова, яловичина і свинина 1 категорії (з кістками), ковбаса варена 1 сорту, птиця (тушки), хліб пшеничний з борошна 1 сорту, хліб житній та житньо-пшеничний, борошно пшеничне вищого сорту, макарони з борошна 1 сорту, гречка, рис, яйця (1 сорт), цукор, картопля, капуста, цибуля, буряк, морква. Не виключено, що тепер ці продукти можуть подорожчати.

1 жовтня "Нафтогаз України" знижує ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 5,1% (на 307,2 грн) – до 6343 грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ). Ця ціна для споживачів, які закуповують газ в обсязі понад 50 тис. куб. м. в місяць і в яких відсутні борги перед НАК. Для інших ціна збільшилася на 5% – до 7099 грн. Нагадаємо, що рівно рік тому було скасовано державне регулювання цін на газ для всіх категорій споживачів, крім населення і ТКЕ для потреб населення. З цього часу "Нафтогаз" поставляє газ промисловим споживачам, бюджетним організаціям та іншим суб'єктам господарювання на ринкових умовах.

З 1 жовтня заробітна плата співробітників карного розшуку кримінального блоку Нацполіції повинна бути підвищена до 10 тис. грн. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, зараз в Нацполіції приступають до реформування кримінального блоку.

З 1 жовтня по 30 листопада буде відбуватися призов на строкову службу. У Збройні сили планують направити 7908 чол., Національну гвардію – 5 тис., в Госспецтрансслужбу – 1 тис. На проведення призову виділено 41,6 млн грн.

4 жовтня Верховна Рада повернеться до роботи у пленарному режимі. Одна з основних її завдань – розгляд проекту держбюджету-2017. Згідно Бюджетному кодексу, законопроект про держбюджет у першому читанні Рада розглядає не пізніше 20 жовтня, у третьому читанні – до 25 листопада.

5 жовтня в Окружному суді Амстердама має відбутися судове засідання за позовом України до Музей Алларда Пірсона щодо повернення "скіфського золота". Предметом спору є колекція з 565 предметів, наданих для участі у виставці п'ятьма музеями, один з яких знаходиться у Києві, чотири – в Криму. Так як Нідерланди не визнали приєднання Криму до Росії, яке відбулося після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію. Офіційна позиція України – "експонати не можуть бути повернені на окуповану територію, яка тимчасово перебуває не під українським контролем, їх треба передати безпосередньо державі Україна".

На жовтень Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), збільшила роздрібні тарифи енергопостачальних компаній на електроенергію майже на 10%.

На початку жовтня очікується голосування в Європарламенті з надання Україні безвізового режиму. Це рішення вже схвалено на засіданні парламентського комітету. Остаточно воно повинно бути прийнято Радою ЄС.

У жовтні прем'єр-міністр Володимир Гройсман має намір у жовтні зустрітися з представниками бізнесу. Одним з питань для обговорення має стати скорочення терміну повернення ПДВ, а також можливість митного оформлення товару ще до його прибуття на кордон. Прем'єр попросив главу ГФС прийняти участь у цій зустрічі і представити свої напрацювання за даними напрямками бізнесу.

У жовтні буде демобілізована основна частина військовослужбовців шостої хвилі (близько 20 тис. осіб). Це остання хвиля звільнених у запас громадян, які були мобілізовані на військову службу в 2014-2015 рр. під час особливого періоду.

При демобілізації військовослужбовці будуть забезпечені комплектом польової форми, отримають компенсацію за невикористану відпустку (для солдата з щомісячним грошовим забезпеченням в 7,2 тис. грн це складе близько 3 тис. грн), одноразову грошову допомогу для солдата це 2158 грн). Звільнені у запас військовослужбовці в обов'язковому порядку будуть зараховані в оперативний військовий резерв першої черги. У частинах їх планується замістити контрактниками і призваними на строкову службу. Сьома хвиля мобілізації в Україні поки не планується.

Також не забудьте, що в ніч на 30 жовтня відбудеться перехід на зимовий час – 4 години стрілки потрібно буде перевести на годину назад.

За матеріалами: iz.com.ua

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.